Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Miraski z #prawo
Jak to jest. Kilka lat temu podpisalem z rodzicami u notariusza zrzeczenie sie dziedziczenia. Wiadomo. Dlugi itp. Zakladam, ze ten akt chroni rowniez moje dzieci, ktore urodzily sie po jego podpisaniu?
I druga sprawa. Jak moj ojciec po jakims czasie poszedl do innej kobiety i wyszlo, ze maja dziecko, to czy ten dzieciak jest w jakokolwiek sposob powiazany ze mna w kwestii jaiegokolwiek dziedziczenia?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 9
@dzorcz wiem o tym ale w praktyce lepiej załatwić i miec spokój. U nas jak się zmarło rodzinie której nawet na oczy nie widziałem to notariusz chyba se nowe auto po tym kupil
@Scutacarus: Nie masz racji. Jeśli w chwili podpisania dokumentów o zrzeczeniu się spadku nie miał dzieci (w tym tych poczętych) to jego dzieci nie będą dziedziczyć. Ale jednocześnie nie będą też mogły występować o zachowek itp.

I druga sprawa. Jak moj ojciec po jakims czasie poszedl do innej kobiety i wyszlo, ze maja dziecko, to czy ten dzieciak jest w jakokolwiek sposob powiazany ze mna w kwestii jaiegokolwiek dziedziczenia?


@AnonimoweMirkoWyznania:
@dzorcz: Dziedziczenie z dobrodziejstwem inwentarza to nie jest remedium na wszystkie problemy. Przy takim dziedziczeniu odpowiadasz do wartości przyjętego spadku całym swoim majątkiem, a nie jedynie tym co odziedziczyłeś. Przykład: załóżmy, że dziedziczysz 1/2 mieszkania (i ta połowa jest warta 100.000) i do tego 140.000,00 zł długu po spadkodawcy. Wartość spadku wynosi więc 100.000,00 zł i do takiej kwoty odpowiadasz względem wierzycieli spadkodawcy. Wiesz co się w takim przypadku stanie? Pierwsze