Wpis z mikrobloga

Mirki mam PRO8L3M z #audi , mam silnik V6 i na gazie działa pryma sort, igiełka i mocy nie brakuje. Z kolei na benzynie nie ma w ogóle mocy, jak się przełączy z gazu na benzynę to zaczyna klekotać jak diesel, ma wypadanie zapłonu i chodzi chyba na dwóch "garach", jak się doda gazu to go dusi i gaśnie

"Pojeździłem" chwile tak na benzynie by wywaliło błędy i zczytałem je i było tak -sondy lambda wykryły błąd, zbyt uboga mieszanka i coś tam jeszcze, nie pamiętam.

Świece i kable były wymieniane rok temu, więc raczej to nie to. Obstawiam że się sypie pompka paliwa, bo huczy i miałczy jak kot. Co warto jeszcze przebadać zanim zacznę wymieniać?

#mechanikasamochodowa #motoryzacja
H.....s - Mirki mam PRO8L3M z #audi , mam silnik V6 i na gazie działa pryma sort, igi...

źródło: comment_LEKTvInoPBapvJPjZ5sNiqGmE6Hg3Em1.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@Tommo22: w sumie pierwsze słyszę, żeby od nieszczelności wypadały zapałony. @Helsantonio_Montes: Sonda, ale która? I coś tam jeszcze? Mogłeś chociaż błędy tu wkleić. W każdym razie miałem u siebie przypadek, że sonda za katem mówiła o złej mieszance. Okazało się że sonda przed katem padła. Silnik dobieral zła mieszankę a przy okazji nierówno pracował. Ale to nie tłumaczy czemu na gazie jest ok. Więc w sumie pompa paliwa i wtryski
  • Odpowiedz
@Tommo22: spoko, zorientowałem się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy mógłbyś mi jeszcze przybliżyć jak dokładnie dawkowany jest gaz i na jakiej podstawie ECU odcina benzyne?
Powiem szczerze, że instalacje gazowe to dla mnie czarna magia, ale czasami zdarzało się siedzieć na grupie m4k i czytać o usterkach innych użytkowników aut (ʘʘ)
  • Odpowiedz
  • 0
@Tommo22 Łapanie lewego powietrza potrafi sprawić, że auto sie dusi, zapłon wypada tak mocno, że po dodaniu gazu dusi go aż gaśnie?

W tym aucie idle (nie pamiętam jak to się po polsku nazywało, ale chodzi o to ze auto jest w stanie spoczynku/bezczynny sobie działa) wtedy normalny zdrowy silnik ma ~900 obr/min, teraz ma ze 400-300obr/min ale i tak gaśnie zaraz

I jeszcze jedno czy wypadanie zapłonu może uszkodzić głowice?
  • Odpowiedz