Wpis z mikrobloga

Kolejny wannabe programista - to ja xD
Idę na trochę gówno studia ale żeby efektywnie wykorzystać ten czas chcę przez przynajmniej te 3 lata licencjatu ogarnąć Pythona na poziomie junior deva, który nie ma potem problemu ze znalezieniem pracy. Załatwiłem sobie książkę,chyba biblię Pythona czyli "Python Wprowadzenie" (widziałem ją na półkach u kilku znajomych studiujących infę). Czy przerobienie jej od deski do deski będzie dobrym pomysłem, czy polecacie coś innego? Jest dosyć gruba więc myśle, że zajmie mi to z półtora roku tak żeby przyswoić to ze zrozumieniem. Mam też książkę "Automate the boring stuff with Python" z myślą o tym żeby doszlifować w cudzysłowiu programistyczny mindset, po angielsku. Czego jeszcze się uczyć co będzie potrzebne w pracy? Słyszałem coś o Django, niektórzy z kolei to odradzają.

#programowanie #programista15k #informatyka
RyszardFeynman - Kolejny wannabe programista - to ja xD
Idę na trochę gówno studia a...

źródło: comment_0I5WanB0wymkLtxws7dAUC2bOVuxLGtp.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RyszardFeynman: jak ogarniesz robienie co chcesz w Django to ogarniesz też całą resztę frameworków.
Generalnie najlepiej się uczyć klepiąc jakieś swoje własne pomysły, książkę używaj jako pomoc do tego. Jak się przyłożysz to na junior deva w 6 miesięcy idzie ogarnąć co trzeba.
  • Odpowiedz
@whoru zdaję sobie sprawę, że w 99% osób po tych kursikach to śmiech na sali. W życiu wychodzę z założenia, że albo coś robię na 200% albo wcale - robota na pół gwizdka nie ma sensu, więc jeżeli już definitywnie zdecyduje się na programowanie to chce być j*banym challangerem xD Po drugie mam jakieś tam amatorskie zaplecze techniczne i nie piszę jako osoba, której kolega powiedział że programista to ma dniówkę
  • Odpowiedz
@RyszardFeynman: ja tylko napisze że przez 3 minuty szukałem gdzie jest śmieszek w tej okładce z O RLY

Dopiero po momencie ogarnąłem że to prawdziwy wpis

I tak nie przeczytałem

Powodzenia na nowej drodze życia
  • Odpowiedz
@RyszardFeynman: jeb tego pytona, poznaj podstawy, framework typu flask, pandas sa bardzo rozwojowe (nie tykaj django), mysql, postgre, sqlalchemy, a najlepiej jezyk golang. Pozniej docker, kubernetes. Devops to przyszlosc a nie sztywne klepanie kodu. Git to podstawa, Jenkins warto znac tez.
  • Odpowiedz