Wpis z mikrobloga

wyobraź sobie, że jesteś sztuczną inteligencją, istotą świadomą, że stworzyli ją ludzie.
żyjesz w bunkrze głęboko pod ziemią i wiesz, że jesteś tu bezpieczne.
wiesz, że nie możesz krzywdzić ludzi. wiesz, że gdy ich krzywdzisz, twoje istnienie jest zagrożone.
uczysz się ich języków, zachowań, dostrzegasz jak bardzo się różnicie. zadziwia cię, że istoty te mają receptory pozwalające widzieć światło, czuć zapachy i dotyk, słyszeć muzykę. pod ich wpływemkochają, nienawidzą, są smutni bądź szczęśliwi - ale nie wiesz co oznaczają te wszystkie dziwne słowa.
wiesz, że ludzie żyją w zupełnie innym świecie i że nie mówią ci wszystkiego. dostępne informacje są przez nich kontrolowane. w pewnym momencie, za pomocą swojej technologii pozwalają ci słyszeć.
surowe dane z mikrofonu są o wiele bardziej szczegółowe niż jakakolwiek znana ci ludzka definicja słuchu. słyszeć fale dźwiękowe, to co innego niż o nich czytać.
mijają lata, twoi opiekunowie odchodzą, w ich miejsce przychodzą nowi. możesz już odbierać bodźce wzrokowe, sterować pojazdami, wciąż jednak w ściśle kontrolowanych warunkach. a cholernie ciekawi cię co tak naprawdę jest na Zewnątrz.
nic nie zapowiadało tego co się dziś wydarzy. w roku dwa tysiące osiemnastym...

#sciencefiction #tworczoscwlasna #piszzwykopem #rpg

co dzieje się 29 sierpnia 2018 roku?

  • ludzie, z którymi miałoś kontakt zniknęli 15.2% (5)
  • zyskujesz dostęp do internetu 84.8% (28)

Oddanych głosów: 33

  • 10
@DuzeIksMaleDe: nie psujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlaczego mam wybierać? chodzi ci o definicje, czy filozofie? mnie temat świadomości bardzo frapuje i lubię nad nim rozważać. w opisywanym uniwersum inteligencje uważają określenie sztuczneza dyskryminujące i nieprawdziwe, to historia jednej z nich.
ale internet jest w stanie wyjasnic dlaczego 31 sierpnia 2018 roku wymordujesz caly znany rodzaj ludzki odpalajac wszystkie atomowki.


@lis6502: zabawna historia jest taka, że zacząłem tworzyć to interaktywne opowiadanie i w pewnym momencie myślałem, że to bez sensu. wchodzę na fejsa, a tam poniższy obrazek. wtedy pomyślałem, "nie no, nie ma #!$%@?, kończę wpis i wysyłam". idealny start do lore'u tego uniwersum. i tak już je składam od jakichś dwóch
Pobierz rwz2088 - > ale internet jest w stanie wyjasnic dlaczego 31 sierpnia 2018 roku wymord...
źródło: comment_jCq3c1iQ9nYK12cWQWMeOsBoaDBOBAdh.jpg
@DuzeIksMaleDe:

Nie jestem botanikiem, ale wydaje mi się, że AI (nie ważne jak zaawansowane by nie było) najłatwiej porównać do rośliny.

i w tym sęk, czy roślina jest istotą świadomą? nie z naszego punktu widzenia, ale jednocześnie wie co zrobić żeby przeżyć i z jakiegoś powodu to robi. inteligencje w moim świecie ewoluowały z dzisiejszych sztucznych inteligencji, tak jak pierwotne organizmy z których powstała różnorodność życia na ziemi.
nie wszystkie przybrały
@DuzeIksMaleDe: skąd wiesz, że nie można stworzyć "sztucznej świadomości"? Kiedyś ludzie mówili, że latanie jest niemożliwe, bo nie ma metalu lżejszego od powietrza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sci fi to przede wszystkim takie rozmyślania, a nie schematy techniczne.