Wpis z mikrobloga

@Defter: tak, tak, no ale zapomniałeś o Tym, że oni wcale nie poczuli się zagrożeni w XX wieku i doczytaj co spowodowało ludobójstwo ormian. Super porównanie xD

W stworzonym w wyniku ekspansji Arabów I Turków Osmańskich imperium,zajmującym obszar od Bałkanów po Anatolię i Bliski Wschód10, Ormianie, podobnie jak inni chrześcijanie (Grecy czy Asyryjczycy) oraz żydzi, byli de facto traktowani jak obywatele drugiej kategorii, co wynikało z przepisów muzułmańskiego prawa religijnego
  • Odpowiedz
@abelel: Ale kto wspominał o jakimkolwiek poszanowaniu dla islamu czy jakiejkolwiek religii? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo teraz to już stawiasz tezy, które sam bohatersko obalasz xD

Imperium Osmańskie nie eliminowało innowierców w swoim kraju, jak Żydzi s---------i z Hiszpanii, to większość tych Żydów kończyła w Imperium, robiąc z rejonów albańskich żydowskie dzielnice, bo ich udział w ogólnej liczbie ludności wzrastał błyskawicznie. Węgry były w większości
  • Odpowiedz
Poszanowanie było dygresją.

mam natomiast pytanie odnośnie:

Imperium Osmańskie nie miało problemu przez długi czas z innowiercami, a u nas problemy się zaczęły, gdy katole poczuły, że im się odsuwa monopol na władzę.


i
  • Odpowiedz
@abelel: Błąd. Nie podałem żadnego powodu. Po prostu dorzuciłem tam religię, która niby sugeruje, że to źródło wszystkich problemów. Wcale tak nie było.

Dokładnie tak jak ty zrobiłeś z islamem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co ciągle staram ci się pokazać.
  • Odpowiedz
Jednak Ci innowiercy jako tako pochodzili z tej samej kultury, ewentualnie ją szanowali. W przypadku islamu nie ma czegoś


@abelel: Uczyłeś się kiedyś historii? Przecież islamscy imigranci wyrośli na jedną z najbardziej patriotyczną grupę.
  • Odpowiedz
@void1984: uczyłem się, wszystko dzięki dobremu traktowaniu przez sobieskiego ile wieków temu? To po pierwsze, po drugie szkoła islamska którą wyznają jest z tych najbardziej pokojowych. Po trzecie mówiłem o współczesnym islamie. słyszałeś by nawiązywali kiedykolwiek do tego by obrzezywać małe dziewczynki, by wprowadzać prawo sharia, albo zabijać gejów?
  • Odpowiedz
@void1984: to o czym pisałem, nie tyczyło się islamu, tylko obrazu Polski jako miejsca w którym była wolność i tolerancja religijna. Śledź wątek, bo to nic wspólnego z islamem nie miało.

wtedy się sprawdziła, bo dostali ziemię. Oni tą ziemię musieli uprawiać, wypracować plony i współżyć z otoczeniem z czego nie byli fanatykami religijnymi.

Teraz - czy imigranci wybierają kraje które dają im ziemię, czy plony? wędkę czy rybę? Szanują kulturę do której się przeniesli, czy chcą swoje prawa
a.....l - @void1984: to o czym pisałem, nie tyczyło się islamu, tylko obrazu Polski j...
  • Odpowiedz
Teraz - czy imigranci wybierają kraje które dają im ziemię, czy plony? wędkę czy rybę? Szanują kulturę do której się przeniesli, czy chcą swoje prawa narzucać?


@abelel: Zdecydowanie wybierają wędkę. Widzę to po Wrocławiu. Szanują kulturę, nie narzucają praw i zaczynają od prostych prac, jak kurierzy czy sprzedawcy na kasach.
Jakby chcieli rybę, to by siedzieli poza Polską i czekali aż im coś dadzą za darmo.
https://gazetawroclawska.pl/co-dziesiaty-mieszkaniec-wroclawia-to-ukrainiec-sa-tu-bardziej-niz-mile-widziani/ar/11999288
  • Odpowiedz
@void1984: ale ja wcale nie mówiłem o Polsce (°°

W Polsce jest ok, udało mi się natrafić na parę osób, które są tego wyznania i złego słowa o nich powiedzieć nie mogę
  • Odpowiedz
ale ja wcale nie mówiłem o Polsce


@abelel: Dla mnie Polska liczy się na pierwszym miejscu, a że mieszkam we Wrocławiu gdzie jest dużo imigrantów, to mam obraz jak to działa.
Kraje postkolonialne to zupełnie inna działka. Skoro Francja to kraj, który do niedawna był w Afryce i miał afrykańskich obywateli, z afrykańską mentalnością, to teraz ponosi konsekwencje swoich decyzji.
  • Odpowiedz
@void1984: ja mówiłem o obrazie całej europy, nie mówiłem o Polsce

Kraje postkolonialne to zupełnie inna działka. Skoro Francja to kraj, który do niedawna był w Afryce i miał afrykańskich obywateli, z afrykańską mentalnością, to teraz ponosi konsekwencje swoich decyzji.


W zupełności się z tobą zgadzam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ja mówiłem o obrazie całej europy, nie mówiłem o Polsce


@abelel: Tyle że każdy kraj Europy ma inny typ imigrantów. Południe Europy ma Afrykę, Wielka Brytania ma cały Commonwealth i do tego Polaków, wschód Europy ma Ukraińców, Norwegia jest wybredna (i zalewają ja głównie Polacy), a Szwecja bierze chyba wszystkich.
  • Odpowiedz