Wpis z mikrobloga

@zbiAnger_Hundredlegs: @LosoweKontoLosowegoWykopowicza: z tych playlist krajowych i tak nie korzystam bo to co słucham zazwyczaj się tam nie znajduje ( ͡º ͜ʖ͡º)
A zmieniłem Spotify na na Apple Music z bardzo błachego powodu. Jestem wzrokowcem i mi akurat przeszkadzało to ze nie ma okładek w ogólnym spisie utworów :p
Pobierz w11cked - @zbiAnger_Hundredlegs: @LosoweKontoLosowegoWykopowicza: z tych playlist kra...
źródło: comment_0AOH02ic4hxmNRjF6V6XxveNW01YgWag.jpg
@zbiAnger_Hundredlegs: @LosoweKontoLosowegoWykopowicza: niestety ale Spotify dalej skąpi na wykupienie dysków, nie można wgrywać swoich utworów co można robić na AM czy Google Music z praktycznie nieograniczoną pojemnością. Pytam ich o to od kilku lat, nadal zlewają temat.

I to jest dla mnie strzał w kolano, bo jak już stworzysz swoją bibliotekę i playlisty... to nie tak prosto się przenieść z jednej usługi na drugą.
@adiqq: Przecież na spotify możesz dodać swoje piosenki na playliste. Na komputerze przez lokalne pliki wrzucasz na playliste, pobierasz offline i śmiga. Chyba o to Ci chodziło? :p
@Mysto: tak, problem jest taki że musisz je "pobierać offline" po tej samej sieci wifi. Jak masz kilka urządzeń np. telefon, laptop.. to musisz to robić regularnie i krótko mówiąc jest to mało wygodne + zawsze te pliki musisz mieć na wszystkich urządzeniach. W AM/GM wchodzisz z dowolnego urządzenia na konto i wgrane utwory masz zawsze dostępne z clouda.
@adiqq: najgorsze jest to, że nie potrafię stwierdzić co ma większy,bardziej interesujący mnie zbiór. Kiedyś algorytm rekomendacji gatunków działal bardzo dobrze na Spotify. Teraz mam wrażenie,że się trochę popsuł. Z kolei Apple ma albumy, których na Spotify nie uświadcze. Nie wiem czy Apple ma program rekomendacji na podstawie tego czego słucham... Jeszcze tego nie testowałem.
@GrzeJot: ma coś takiego jak personal mixy do odkrywania muzyki. Czasem zdarzy się coś fajnego ale dupy nie urywa ten algorytm. Oprócz tego możesz robić stacje na podstawie danego artysty albo piosenki co mi osobiście się podoba.
@adiqq: Co do radia to testowalem obydwie opcje, zarówno Spotify jak i Apple. Problem polegał na tym, że te skojarzenia gatunkowe momentami były bardzo luźne. Czasami było to fajne, bo odkrywało się naprawdę fajne rzeczy, a czasami irytujace...bo odkrywało sie rzeczy, których wcale nie chciało sie odkrywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Corkamalarza akurat TIDAL jest dosyć specyficznym streamerem przez wzgląd na Hi-Fi i Jaya-Z mówiącego że jak nie masz dobrego sprzętu audio to tani abonament w pełni ci wystarczy