Wpis z mikrobloga

Ktoś wie, czy parę gier pójdzie na Linuksie? Myślę o #ubuntu, #mint lub #fedora, bo jak popatrzyłem na ceny #windows to mnie przeraziły, w dodatku mega duże restrykcje co do przenosin licencji na inne komputery. A komputer głównie do grania, kilka gier na #steam i EA #origin :
- EA Battlefront II
- Battlefront II ten nie od EA
- Jedi Outcast / Jedi Academy
- Arma
- Counter Strike

Czy ktoś próbował te gry odpalać na linuksie? :)
Sorry za wołanie #starwars, ale większość to gry z tego uniwersum, więc możecie wiedzieć ;)
  • 4
@Tomek7: CS:GO odpalisz na linuxie, co do pozostałych nie wiem. Problem w tym, że może być spadek FPS-ów względem Windowsa. W sumie o tyle dobrze że masz nVidię, z zamkniętymi sterownikami powinno gadać. Tu setup dla optymalizacji pod CS:GO -
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1359394619

Distro obojętne, najlepiej któreś popularniejsze, ale chyba wybrałbym XFCE4 bez bajerów. Ubuntu / Manjaro w zależności co Ci bardziej podchodzi.
@Tomek7: Battlefront 2 jest w Steam Play* oznaczony jako stabilny. Ten stary powinien w Steam Play albo Wine odpalić. Jedy Academy/Outcast działają zarówno w Wine bez kombinowania (sam grałem) i w Steam Play.

Jak przejdę Deus Exa to mi się zwolni miejsce na Force Unleashed, ale oba też w Steam Play powinny działać.

CSy wszystkie są natywnie na Linuksie

*Steam Play to Steamowa dystrybucja Wine'a (osobno się to Proton nazywa) z