Wpis z mikrobloga

#ciekawostkizpolski mój tag o Polsce

Wsiadł pijany za kierownicę, na drodze zabił dziecko. "Dobry człowiek, ale lubił wypić"

O tym, że "lubił wypić", wiedzieli sąsiedzi. Wiedzieli też, że jeździł bez prawa jazdy. Kompani, z którymi pił tragicznego dnia, też byli bierni. - Ponoszą odpowiedzialność moralną, ale niestety nie prawną - mówią eksperci.

Polska to dziwny kraj. Z jednej strony 95% wierzących w nauki kościoła, z drugiej znieczulica i bierność dla łamania prawa, oraz wszechobecna akceptacja alkoholizmu.

https://www.tvn24.pl/lodz,69/nie-reagowali-az-w-koncu-zabil-dziecko,861018.html

#polska #bekazpodludzi #alkohol #neuropa #4konserwy
  • 34
szerzył nienawiść do wierzących podobnie jak Ty tutaj


@szczam_na_mlodziez: Nie szerzę nienawiści, tylko wyśmiewam. Wyśmiewając patusów pod żabką, albo płaskoziemców także szerzę nienawiść. Dlaczego wymagacie specjalnej ochrony dla katolicyzmu w tej kwestii?

dlaczego więc ateista zabił wierzących, a na swoim profilu fb szerzył nienawiść do wierzących podobnie jak Ty tutaj


@szczam_na_mlodziez: Jak się to wydarzy w naszym kraju to na pewno dodam do tagu #ciekawostkizpolski. No i musi być
@lakukaracza_: obiektywizm u Ciebie polega na tym, że wszelkie przestępstwa i patologię łączysz z KK lub wiarą w Boga. USA to kraj w którym praktykowanie wiary jest na bardzo niskim poziomie, a Czechy to 3 państwo na świecie, które ma najwięcej przekonanych ateistów-dlaczego Ci racjonaliści czynią zło ? https://fakty.interia.pl/swiat/news-czechy-zabil-8-osob-morderstwo-ma-wszelkie-znamiona-egzekucj,nId,1678563
@szczam_na_mlodziez: Spamujesz mi tutaj. To jest tag o polskich ciekawostkach.

No ale odpowiem bo miły ze mnie koleś. Wszędzie są źli ludzie, nawet wśród ateistów. Wiara czy niewiara nie ma nic wspólnego z mniejszą czy większa ilością przestępstw. Mają na to wpływ inne czynniki, jak edukacja np.
O tym, że "lubił wypić", wiedzieli sąsiedzi. Wiedzieli też, że jeździł bez prawa jazdy. Kompani, z którymi pił tragicznego dnia, też byli bierni


@szczam_na_mlodziez: Czyli hipokryzja dotyczyła kilkunastu osób, nawet sąsiadów. Ja się dziwie bo bym na ich miejscy zgłosił to dawno. Raz zgłosiłem swojego ojca nawet.