Wpis z mikrobloga

Wykop jest idealnym miejscem dla każdego gnojka w wieku 16-19 lat, który już czuje się dorosły, ale nigdy w życiu jeszcze nic nie zarobił, za to dużo czyta w necie ile ludzie zarabiają. I w ten sposób wyśmiewani są ludzie zarabiający w okolicach 2000-3000zł miesięcznie (ba, dzisiaj już widziałem bekę z pary która łącznie ma 12k na reke xDDD), wypowiadają się na temat kredytów, mają oczekiwania z dupy względem poziomu życia i kasa nie jest dla nich najważniejsza, tak na pierwszą pracę na studiach MOGLIBY przytulić ze 3k na rękę. Ponadto na 800 złotych mówią "grosze na waciki" xDD

Dobra, to teraz chwila prawdy, tak, można zarabiać nawet szybko po studiach hajs rzędu 4-5k, ale to udaje się najsprytniejszym i najlepszym. Ba, jestem w stanie stwierdzić, że dopóki nie mieszka się w IT wykopalisku jak chociażby Warszawa czy Wrocław, to nawet w tym osławionym zawodzie programisty bardzo ciężko jest dostać na początku takie pieniądze.

Wbijcie sobie do łbów, że nikt nie da pieniędzy większych niż stawka minimalna komuś kto nic nie potrafi.

#takaprawda
  • 229
@MyPhilosophy: To prawda, sam zauważyłem to po sobie, w mniejszych miastach wojewódzkich firmy nie dają zwykle ogłoszeń na portalach z ogłoszeniami, tylko szukają gdzieś między sobą. Trzeba chodzić osobiście z CVkami do różnych firm, bo inaczej nikt się takim gościem nie zainteresuje.

Za to ludzi mających fach w ręku szukają na pęczki, jakikolwiek portal ogłoszeniowy pracuj, olx, praca, grupki miejskie na FB. To też nie znaczy, że trzeba koniecznie uczyć się
@Finsky

każdy dziewiętnastolatek idąc na studia ma gówno w głowie, sam przez to przechodziłem xD jak samemu się nie sparzy to żadne rady starszych czy młodszych nic nie dadzą, taka jest po prostu ludzka natura xD System edukacji to w ogóle temat na zupełnie oddzielny wpis, bo chyba wszyscy moi znajomi zgadzają się co do jednego, że największe co im studia dały to rozczarowanie xD


Dokładnie tak. Sam uważam, że moje studia
@Finsky: U mnie dokładnie tak było. Pozyskanie odpowiedniej ilości kontrahentów którzy zaczeli generować obrót zajęło mi własnie ok. pół roku pracy za stawkę czasem zbliżoną do minimalnej krajowej (własna DG), i to przy pracy po 230-250 godz./msc. Obecnie niestety jestem zmuszony do pracy za 2k/msc przy 176h/msc w gówno firmie ponieważ nastąpiły roszady w firmie w której pracowałem i wcale nie jest mi łatwo dostać pracę w mojej branży, mimo dużego
można zarabiać nawet szybko po studiach hajs rzędu 4-5k, ale to udaje się najsprytniejszym i najlepszym


@Finsky: dzieki, u mnie to nawet duzo wiekszy hajs wpada ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak btw to 2k netto w polskiej metropolii to pensja glodowa
@Finsky: wiadomo, ze ktos kto przebimbal lata nauki i sliznal sie na studiach jak mowi cos o pensji na start za 3k netto i wiecej to wzbudza usmiech politowania. Z drugiej strony jak komus nie przeszkadza zycie za 2k w jakims malym miescie to jego wybor. Jak ktos chce wiecej to albo zmienia branze albo miejsce zamieszkania bo sa branze i miejsca, gdzie 4-5k i wiecej dostaniesz tylko trzeba byc ogarnietym
@su1ik: Wiadomo, że tak jest. Zresztą szczęście bardziej sprzyja ludziom ogarniętym, jak ruszasz się, szukasz i starasz rozwijać, to masz większe szanse znalezienia pracy z fajnym hajsem. Do tego jednak też trzeba mieć trochę oleju w głowie.

@n4zarh: fakt, rzeczywiście źle użyłem xD
@Finsky no chyba żartujesz, nie ma aż tak wiele takich totalnie nieprzydatnych kierunków, są ćwoki którym się nie chce uczyć co najwyżej i przepychanie ludzi z roku na rok, ale to też nie jakas większość. Dawanie komuś 2k na rękę po studiach ,,bo musi się jeszcze nauczyc" jest bez sensu. W takim razie po co brać kogos po studiach, lepiej wziąć 19latka i go wyszkolić po swojemu.
Nie po to się studiuje,