Wpis z mikrobloga

Wykop jest idealnym miejscem dla każdego gnojka w wieku 16-19 lat, który już czuje się dorosły, ale nigdy w życiu jeszcze nic nie zarobił, za to dużo czyta w necie ile ludzie zarabiają. I w ten sposób wyśmiewani są ludzie zarabiający w okolicach 2000-3000zł miesięcznie (ba, dzisiaj już widziałem bekę z pary która łącznie ma 12k na reke xDDD), wypowiadają się na temat kredytów, mają oczekiwania z dupy względem poziomu życia i kasa nie jest dla nich najważniejsza, tak na pierwszą pracę na studiach MOGLIBY przytulić ze 3k na rękę. Ponadto na 800 złotych mówią "grosze na waciki" xDD

Dobra, to teraz chwila prawdy, tak, można zarabiać nawet szybko po studiach hajs rzędu 4-5k, ale to udaje się najsprytniejszym i najlepszym. Ba, jestem w stanie stwierdzić, że dopóki nie mieszka się w IT wykopalisku jak chociażby Warszawa czy Wrocław, to nawet w tym osławionym zawodzie programisty bardzo ciężko jest dostać na początku takie pieniądze.

Wbijcie sobie do łbów, że nikt nie da pieniędzy większych niż stawka minimalna komuś kto nic nie potrafi.

#takaprawda
  • 229
  • Odpowiedz
@Finsky 2 kola funtow starcza na bardzo dużo moim zdaniem. To nie jest bogactwo nie z tej ziemi, ale singiel w drogim mieście wydaje 400-450 na ładny pokój w centrum albo kawalerkę lekko za miastem, jedzenie to taniocha, więc na przyjemności zostaje jakis tysiak funtow. Za 500f mozesz polecieć do Japonii i wrócić np.
Więc tak, 2k to sporo dla osoby zaraz po studiach.
  • Odpowiedz
@gwiezdna: Ale jak nieprzydatnych? Daję ci przykład z którym jestem bardzo blisko, branża geodezyjna, niezbędna przy inwestycjach budowlanych, kolega w obsłudze budowy dostaje na rękę minimalną krajową, bo kandydatów do pracy jest tylu, że jak jeden zrezygnuje to na jego miejsce wskoczy kilku następnych. Januszex może sobie wtedy przebierać w ludziach i wybrać tych, którym da słabe pieniądze i ich douczy. Tak to działa. Ludzie spod tagu #geodezja
  • Odpowiedz
@CaleZycieZielony: No sory, ale to nie ja wyleciałem do ciebie z ad personam, cytuję "może uda Ci się wyjść na bystrego w którymś wpisie". Dostosowuję się do poziomu rozmówcy i nic ponadto.
  • Odpowiedz
@Finsky: jeszcze tydzień i wrócą do szkoły :P Odnośnie szkoły, w zeszłym roku szłam z siódmoklasistami do lokalnego Domu Kultury. Po drodze mijaliśmy bar, gdzie pani obierała ziemniaki. Te małe gnojki (zaraz mnie tu zlinczują za "podejście pedagogiczne" xD) zaczęły się wyśmiewać, że z takiej roboty to ona wyciąga może z 1500 i co to są za gówniane pieniądze oni by w życiu za tyle nie pracowali. Najlepsze jest to,
  • Odpowiedz
@agataen: bo pewnie nie popracują tylko zwiną bagaż tuż po zrobieniu oblaniu egzaminu zawodowego i uciekną do UK wzbogacać tamtejszą tkankę emigracyjną xD
  • Odpowiedz
@Finsky: niektórym to nawet do biletu bym dorzuciła... @gwiezdna: W Polsce za 2k też wynajmiesz pokój, tylko kwestia tego czy każdy w wieku 25-26 lat chce dzielić mieszkanie z innymi ludźmi. Ale jak ktoś jest ogarnięty to da się wszystko, nawet w Polsce. A jak ktoś jest nieogarnięty to nie bardzo sobie będzie radził czy w Pl czy UK czy innym miejscu na świecie.
  • Odpowiedz
@gwiezdna: hej, ale za 2k w PL możesz nawet w większym mieście wynająć pokój za 800zł, przeznaczyć na żarcie 500zł, zostaje ci 700 z czego wrzućmy wydatki w stylu paliwo/bilety/#!$%@? związane z życiem 200zł. Zostaje 500zł, które możesz rozdysponować w miarę jak chcesz. Przechlać, przepalić, odłożyć, kupić tanie bilety lotnicze i zwiedzić w weekend ciekawe miejsce, kupić jakieś drobiazgi. Nie są to duże pieniądze, to prawda, wszystko zależy jednak od
  • Odpowiedz
@Finsky: Taka prawda, większość wypowiadających się, to dziewiętnastoletnie pędzle na utrzymaniu rodziców, którym się wydaje że po studiach będą superiorami i wszystko przyjdzie łatwo i przyjemnie, a jak ktoś zarabia poniżej średniej krajowej, to tylko dlatego, że mu się nie chce nic rozbić z życiem. No bo tak powiedział pan Korwin/inny pędzel z wykopu.
  • Odpowiedz
@SKYFander: Rodzi to dodatkowo #!$%@? poczucie wartości, jak ktoś już wyżej pisał, bo zarabiasz poniżej średniej i czujesz się jak gówno i debil bez podstawówki, bo na wykopie wszyscy to ludzie sukcesu i zarabiają 200k rocznie xD A TO PRZECIEŻ JEST TAKIE PROSTE, A BABKI Z HRu TYLKO PIJĄ KAWĘ I PLOTKUJO I TEŻ ZARABIAJĄ PRAWIE TYLE CO JA
  • Odpowiedz
@Finsky Weż poprawke na to czy ktoś pracuje za te 2k w zabce wynajmując mieszkanie, czy zarabia te 2k gdzieś gdzie może sie rozwijąc i ma perspektywe na wyzsze zarobki Bo pracowanie za 2k w pracy bez perspektyw w większym miescie gdzie po oplaceniu rachunków etc nic nie zostaje to czysta wegetacja.
  • Odpowiedz
@pawel-wilk: Zgadzam się z tym całkowicie, tym bardziej mój post ma sens, bo na początek pensja w zakresie 1600-2200 jest normalką w wielu zawodach, gdzie po zdobyciu umiejętności i doświadczenia możesz zarabiać więcej. Ale nie od razu 4k na początek xD tak też się zdarza, ale rzadko, w niewielu branżach i trzeba mieć mix umiejętności z fartem.
  • Odpowiedz
@Finsky 500 zł a 500 funtow xD za 500 zlotych pojedziesz na weekend nad morze, za 500funtow polecisz na drugi koniec świata, a drugie 500f odlozysz na wkład własny do wymarzonego domu. Ja za 2k w Polsce bym się nie odnalazla.

@Finsky Ale ja nie mówię, że tak nie jest, ale, że tak nie powinno być. Podejście szefa typu dam Ci grosze bo i tak mam 10 na twoje miejsce
  • Odpowiedz