Wpis z mikrobloga

#zdzislawintheworld #podroze #podrozujzwykopem #wietnam #tajlandia #azja #kiciochpyta

Mirki, Mirabelki,

Dostałem prawie dwa miesiące urlopu na przełomie roku i zamierzam przeznaczyć ten czas na podróżowanie po południowo wschodniej Azji - można więc się spodziewać delikatnej rewitalizacji tagu. Jednak zanim to nastąpi, to muszę zaplanować sobie podróż i tutaj chciałbym się zwrócić z prośbą do społeczności wykopu. Nie mam zbyt wiele czasu do spędzenia tam, więc chciałbym mieć dobry szkielet harmonogramu.

Myślałem żeby rozwiązać to w taki sposób:
-Przylot do Bangkoku,
-3 tygodnie żeby dostać się przez Kambodzę do Saigonu - transport miejski + zwiedzanie
-kupno motoru plus 4 tygodnie na podróż z Saigonu do Hanoi.
-sprzedaż motoru, powrót do domu.
(detale jestem w stanie zaplanować sobie sam, chodzi mi o stworzenie najrozsądniejszego szkieletu podróży. Oprócz standardowych punktów turystycznych chciałbym też ponurkować)

Opracowałem ten wstępny szkic jedynie na podstawie mapy i randomowych opinii w internecie, chętnie zweryfikowałbym to na mirko xD Także jeżeli ktoś ma lepszą propozycję, własne doświadczenia, znajomość realiów (jak np przekraczanie granic), czy jakikolwiek strzęp użytecznych informacji, byłbym niewypowiedzianie wdzięczny za podzielenie się nimi.

W miniaturce szara myszka z Wietnamu.
zdzislaw_in - #zdzislawintheworld #podroze #podrozujzwykopem #wietnam #tajlandia #azj...

źródło: comment_BJ0zMoRht5DycQylIBuhAiPcH3P4ZSn6.jpg

Pobierz
  • 10
@zdzislaw_in: ale w Wietnamie jest tylko jedna droga północ południe, więc kupno chyba bardziej sensowne. Chyba, że ruszysz autobusem i w kazdym miejscu osobno wypożyczysz, no ale to zupełnie inna historia.
Plan wydaje się dobry. Chociaż 3 tyg. z Bangkoku do Sajgonu to aż nadto. Tzn chyba bym poświęcił więcej na Tajlandię (a to dlatego, że Kambodża mi się średnio podobała). Ogólnie mógłbyś pojechać na północ Tajlandii i wrócić na południe
  • 0
@kotbehemoth są firmy ze wypożyczasz w saigonie, a oddajesz w Hanoi, o takim czymś myślałem. Szczególnie że ani dużo czasu tam nie spędzę, ani na motorach się nie znam, więc nie chcę kupić Bubla.

Czas jest bardzo względny, po prostu liczę że minimum 4 tygodnie muszę mieć na ten przejazd, ale jak się potoczy to zobaczę dopiero na miejscu.

@m_pom super, na pewno zobaczę
@zdzislaw_in: Stary ale wiesz, że ta "myszka" wygląda na faceta? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moim zdaniem rysy twarzy typowo męskie. Chyba, że jesteś tego świadom a ja nie załapałem żartu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

są firmy ze wypożyczasz w saigonie, a oddajesz w Hanoi,

Jakieś więcej info co do takiego wypożyczenia? Pierwszy raz o tym słyszę. Ile to kosztuje i jakie motory mają?