Wpis z mikrobloga

#zdrowie #medycyna #gips #ortopedia #pomoc #pytanie #szpital
Hej Mirki.Nigdy nie miałem nic złamane, ale kurła stało się no i mam kilka pytan.
Chodzi o złamaną noge w kostce, noga jest w tak zwanej szynie gipsowej czyli gips do polowy, a reszta bandarz.
1.Jak chce postawić ją w pionie to strasznie mnie narywa, ale mówili ze to normalne i ze mam chodzic o kulach
2.Jak mam sie nauczyć chodzić o kulach, mam slabą 1 noge dlugi czas nie ustoje na niej u licha, a jeszcze ta noga musi wykonywac takie przeskoki i to bardzo męczy nawet w adidasie.
3.Czy mogę spać z nią na boku i jak?
4.To już prawie tydzien po operacji, teraz nie, ale w szpitalu kiedy zbierała się mocna chmura na deszcz i burze to czułem taki jakby ucisk w miejscu zlamania, czy juz bedzie tak zawsze?( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 11
@kiszczak: Nauczyciel wf mowil, ze sprawniejsza noga jest zwyle slabsza, zwlaszcza u pilkarzy/ludzi grajacy w pile, bo sprawna jest wykorzystywanatylko do precyzyjnego ruchu np kopniecia pilki, a na lewej opiera sie caly ciezar ciala( ͡° ʖ̯ ͡°)
@kiszczak: 2. Ogólnie zasada jest taka- lewa kula, prawa noga, prawa kula, lewa noga
Tu chyba troche pomylka, jesli wymaga jest jedna kula, to chyba lepiej od strony uszkodzonej nogi, zeby zdrowa miala podparcie?( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tu chyba troche pomylka, jesli wymaga jest jedna kula, to chyba lepiej od strony uszkodzonej nogi, zeby zdrowa miala podparcie?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Xsupermario: Przede wszystkim żaden fizjoterapeuta ani lekarz nie proponuje jednej kuli, bo wtedy podnosi się biodro. Twoje rozumowanie to typowy błąd poznawczy. Sam taki popełniałem. Jest tak jak mówię- właśnie najbardziej odciążasz nogę chorą przenosząc cały ciężar ciała na zdrową stronę.
https://www.youtube.com/watch?v=Cxl5-qYszdc od 1:15
@kiszczak: aha spoko, a masz moze filmik dla ludzi ktorzy nie moga stawac na chorej nodze?
Tu mówi, że nie wolno na jednej nodze, mam właśnie objawy o których ta pani mówi, wiec nic już nie kumam( ͡° ʖ̯ ͡°)
Xsupermario - @kiszczak: aha spoko, a masz moze filmik dla ludzi ktorzy nie moga staw...
@Xsupermario mirku kochany, ja już półtora roku po złamaniu kostki. Na pogodę zaczęłam reagować dopiero niedawno. Staraj się tą nogę spuszczać w dół często i co jakiś czas sobie kuśtykaj, jeśli masz druty w środku, to nic się nie powinno w środku zrobić. Mam nadzieję, że będziesz miał dość szybko rehabilitację. Ja też miałam szynę gipsową i okazało się to ponoć błędem, nogę powinno uruchamiać się jak najszybciej. Jeśli Twoi lekarze nic
@Wredna_pomarancza: Witam.Ja miałem dopiero w piątek operacje, wiec na rechabilitacje to jeszcze sobie poczekam( ͡° ʖ̯ ͡°)A 4 wrzesnia ma wizyte u ortopedy w szpitalu, chyba mi zdejmie szwy czy coś..
A ten dziwny ucisk i krecenie w okolicach zlamania mialem jakos 2-3 dni po operacji, ból po operacji był już w tedy znikomy, wiec to raczej nie to, teraz jest caly czas dobra pogoda więc nie
@Wredna_pomarancza: Mnie bolało mocno w pierwszej dobie jak znieczulenie puścilo, w drugiej lekko, a na 3 dzien w ogole
Teraz mnie narywa jak chce postawic noge pionowo, ale w szpitalu mowili ze tak ma byc i samo przejdzie z czasem.A jak poloze poziomo to zara przechodzi to narywanie i jest spoko( ͡° ʖ̯ ͡°)