Wpis z mikrobloga

@przesympatyczny_pan: Generalnie popieram walkę o prawa LGBT jednak smutne i pełne hipokryzji wydaje mi się udawanie, że środowisko problemów nie ma - bo je ma. Księża szukający "przyjaciół", Darkroomy i to, że prawie nie ma klubów bez Darkroomu, ciągłe poszukiwanie nowych kolesi do rypania (Grindir był chyba przed Tinderem w dziedzinie aplikacji randkowych mobilnych).

Chcesz wyjść z partnerem potańczyć czy się napić ze znajomymi, a jednocześnie nie chcesz być w
  • Odpowiedz
Powiedz szczerze, zajrzałeś w ogóle do tych badań?


@przesympatyczny_pan: Oczywiście. Badanie dostępne jest tu.
W Polsce próba została wytypowana metodą TLS, o której w samym wstępie do metodyki badań autorzy piszą:

TLS misses members of the target population (in this case MSM) who never or rarely attend venues. Therefore, estimates from TLS represent only ‘visible’ MSM, that is, MSM who are attending the gay scene (the venues that were selected through the formative research in
  • Odpowiedz
@Rupertciak - to nie są kluby per se, tylko w większości sex-kluby (w mniejszym bądź większym stopniu), stąd nadreprezentacja nosicieli wszelkich STDs nie szokuje. I mówię to jako członek tej mniejszości.


@michcio:

Wskaż mi jakiś klub w Krk, Ktw, Waw, 3City w którym potańczę, napiję się piwa i nie
  • Odpowiedz
@Rupertciak: zwykle dyskoteki i kluby które są Gay-friendly. Na zachodzie prawie wszystkie się tak reklamują. W Polsce gejów się dyskryminuje, ludzie się kryją, wychodzą tylko ci seksoholicy na dyskretny seks.

Ale to nie jest kwestia gejów tyko nastawienia Polaków. Pomieszkaj w Berlinie, Monachium, Londynie - dyskotek do woli dla gejów, brak Dark roomów. Tam też geje chodzą wszędzie tam gdzie hetero, nie musza się izolować.
  • Odpowiedz
@invisibleborder:

zwykle dyskoteki i kluby które są Gay-friendly. Na zachodzie prawie wszystkie się tak reklamują. W Polsce gejów się dyskryminuje, ludzie się kryją, wychodzą tylko ci seksoholicy na dyskretny seks.


Co mnie obchodzi zachód? Pytałem o Polskę. Chce potańczyć w Krakowie? Cocon też ma Darkroom, chyba jest LaF które jest bardziej lesbijskie i nie ma Darkroomu. Poza tym co mamy, twierdzę, blue, ciemnie osz
  • Odpowiedz
@Rupertciak: mnie tylko wkurza, że robisz czarny PR wszystkim polskim gejom. Niepotrzebnie, bo to nie ich wina, tylko homofobii Polaków. W większości.

Jak chcesz to załóż dyskotekę bez dark rooma, zobaczymy czy długo pociągnie. A taka sama w jakimkolwiek tolerancyjnym kraju Będzie normalnie funkcjonowała. Różnica wyłącznie w podejściu społeczeństwa.
  • Odpowiedz
@invisibleborder:

mnie tylko wkurza, że robisz czarny PR wszystkim polskim gejom. Niepotrzebnie, bo to nie ich wina, tylko homofobii Polaków. W większości.


Ale ja piszę prawdę, ponieważ sam jestem gejem, sam posiadam pewne doświadczenia, sam widzę co się dzieje na fellow, romku i mnie znowu wkurza hipokryzja lgbt na wykopie - nie można nic powiedzieć negatywnego/złego a zarazem prawdziwego na temat środowiska, bo to homofobia i teraz czarny PR, przecież to
  • Odpowiedz
@Rupertciak: prawda prawdą. Tylko przyczyna tego stanu rzeczy nie leży tam gdzie myślisz.

Twoja krytyka jest wykorzystywana nie do tego by zwiększyć tolerancję Polaków i dać tym gejom bezpieczne miejsce do tańczenia bez seksu, tylko jest wykorzystywana by stygmatyzować wszystkich gejów i z pod pretekstem rozwiązłości i HIV dalej ich dyskryminować.

Możesz mówić szczerze, ale musisz zrozumieć gdzie leży przyczyna tego problemu i co należy zrobić by to zmienić.
  • Odpowiedz
@invisibleborder:

prawda prawdą. Tylko przyczyna tego stanu rzeczy nie leży tam gdzie myślisz.


Mam się rozczulać nad przyczynami, czy na skutkiem, który jest taki, że nie ma gdzie pójść z kimś i jeszcze dodatkowo wśród polskich gejów rośnie liczba osób zakażonych
  • Odpowiedz
@Rupertciak: Narzekaj do woli i płacz.

Jak będziesz chciał to zmienić to przestaniesz narzekać (bo to szkodzi a nie pomaga) a zaczniesz działać na rzecz zakończenia dyskryminacji i promowania testów, barów itd.
  • Odpowiedz
@invisibleborder:

Jak będziesz chciał to zmienić to przestaniesz narzekać (bo to szkodzi a nie pomaga) a zaczniesz działać na rzecz zakończenia dyskryminacji i promowania testów, barów itd.


Będę zawsze mówić prawdę, czy się to aktywistom podoba czy nie. Nie znoszę udawania, że coś jest w porządku, gdy nie jest. A jak chcemy zmienić postrzeganie nas przed otoczenie sami się zmieńmy. Na lepsze. Potem wymagaj czegoś od innych.
  • Odpowiedz
@Rupertciak: są w życiu dwa podejścia do problemów: 1) krytyka negatywna, 2) pozytywne propozycje.

Pierwsze budzi opór, opóźnia rozwiązanie problemów. Drugie ułatwia, pomaga angażować ludzi.

Ty wybrałeś pierwsze. W niczym nie pomagasz czarnym PRem. Nie chodzi o prawdę tylko o to podejście.
  • Odpowiedz
@invisibleborder:

Ty wybrałeś pierwsze. W niczym nie pomagasz czarnym PRem. Nie chodzi o prawdę tylko o to podejście.


Bzdura. Wybrałem życie w prawdzie, czyli jak inni LGBT coś psują/postępują źle, to o tym mówię bez zważania na to, że ja też jestem LGBT. To się nazywa uczciwość.
Jak chcesz oszukiwać otoczenie, że LGBT jest super i nie ma problemów, a w rzeczywistości doskonale wiesz co trawi i niszczy nasze środowisko
  • Odpowiedz
@Rupertciak: ty serio nie rozumiesz? Dam ci przykład.

Ktoś rozwalił się na twoim siedzeniu.
1) „mówisz mu prawdę”. Wyzywasz go szczerze od chamów i oszustów, krytykujesz brak miejsca.
2) „oferujesz rozwiązanie”. Prosisz o przesunięcie się, gdyż potrzebujesz zająć te
  • Odpowiedz
@Rupertciak: obaj zgadzamy się że jest problem. Obaj zgadzamy się że istnieje rozwiązanie problemu (edukacja, testy, wychowanie).

Ja próbuję zakończyć dyskryminację i włączyć gejów do społeczeństwa, by dostali rozwiązanie problemu (edukacja, testy, wychowanie, opieka zdrowotna, bezpieczne miejsce do życia).

Ty próbujesz krzyczeć że syf kiła i mogiła. Bo taka prawda, więc będziesz krzyczeć najgłośniej jak się
  • Odpowiedz
Ja próbuję zakończyć dyskryminację i włączyć gejów do społeczeństwa, by dostali rozwiązanie problemu (edukacja, testy, wychowanie, opieka zdrowotna).


@invisibleborder:

Geje nie są wykluczeni, to że uprawiają seks bez zabezpieczenia nie jest wykluczeniem. Nikt za nich tej decyzji nie podejmuje. To każdy z nas - sam decyduje - jak chce żyć i postępować. Przypisywanie tego społeczeństwu jest jakieś chore. To tak jakby społeczeństwo miało decydować, że dziś zjadłem dorsza na
  • Odpowiedz
Twoja krytyka jest wykorzystywana nie do tego by zwiększyć tolerancję Polaków i dać tym gejom bezpieczne miejsce do tańczenia bez seksu, tylko jest wykorzystywana by stygmatyzować wszystkich gejów i z pod pretekstem rozwiązłości i HIV dalej ich dyskryminować.

@invisibleborder: Człowieku, jeśli w jakimś środowisku panuje i rozpowszechnia się jakaś śmiertelna choroba, a ty się martwisz o stygmatyzację to chyba jesteś niespełna rozumu.

To jest temat najważniejszy i trzeba bić na
  • Odpowiedz