Wpis z mikrobloga

#gielda #telemarketing #brokers #rodo

Właśnie z numeru 717152304 zadzwoniła do mnie pani, która przedstawiła się jako Paulina Pałka, twierdząca, że dzwoni w imieniu domu maklerskiego Brokers, i chciała mnie umówić na spotkanie, szkolenie, czy coś w tym stylu.

Na pytanie, skąd ma mój numer, odpowiedziała, że "pierwsze 3 cyfry to numer operatora, reszta została wygenerowana automatycznie". To jest oczywista ściema, bo dziwnym zbiegiem okoliczności ten losowo wygenerowany numer należy do osoby, która inwestuje na GPW. A nawet, gdyby ściemą nie było, to losowe generowanie numerów też jest nielegalne.

Na pytanie skąd dzwoni, rozłączyła się.

Mam nagranie całej rozmowy.

K---a, jak się zdenerwowałem. Gdzie można to p----------ć?

Przy okazji, wołam @mbank, bo, choć nie mam na to dowodów - przypuszczam, że to od was wypłynął numer.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RandomowyMirek: do mnie raz zadzwonili jak się zapytałem skąd numer mają to ta sama gadka i wszystko byłoby spoko gdyby dalej nie zaczęła od "No dobrze panie Jakubie" - nie przedstawiałem się XDD
  • Odpowiedz
@RandomowyMirek: numery wypływają / sprzedawane są - najczęściej przez pracowników banków (po cichu) lub przez pracowników, którzy odeszli z banku.. szczerze wątpię, żeby sam @mBank handlował numerami - za wysoki szczebel... - handluje zwykle szeregówka... krąży po yt wywiad z pracownikami naganiaczy... to wspominali właśnie, że od szaraków skupują bazy
  • Odpowiedz