Wpis z mikrobloga

Dlaczego na wykopie panuje takie uwielbienie Czech?

- 25 lat temu mieli pkb per capita 2x większe od Polski, teraz prawie się zrównało
- jeden z najbardziej skorumpowanych krajów w Europie
- w ponad 300 gminach mają cygańskie getta, w których szacuje się, że mieszka ponad 120 tys. cyganów
- drogi o wiele gorsze niż w Polsce
- prawie 1/3 czechów regularnie korzysta z usług wróżbiarskich
- rozwiązłe kobiety
- śmieszny język
- niesmaczne piwo

#czechy #ekonomia #gospodarka
  • 104
  • Odpowiedz
50% polaków uczęszcza co tydzień do wróżbitów i dotujemy je z kasy pańśtwa w miliardowych kwotach


@gwynebleid: czekaj, chyba sobie żartujesz? Statystycznie co 2 znajomy wierzy we wróżki? Jakiś totalny bullshit. Wiadomo, że przy małej próbie możesz nikogo takiego nie spotkać, ale jakoś nie wierzę. Chyba, że kościół to też wróżbici
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: Czesi naprawiają drogi jeszcze dłużej niż u nas. Zamykają odcinki miesiące przed rozpoczęciem, a jak zaczną to pracują raz może dwa razy w tygodniu. Drogi tam to szambo.
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: piwo zajebiste, inne od naszego w wielu przypadkach przechmielonego, albo z dziwnymi posmakami. Chodzi mi o koncernówki oczywiście. Niestety z cyganami to prawda, jakies dziwne odmiany niż u nas mieszkają, tacy bardziej ciemni. Od razu przypominają mi się czasy sprzed 15-20 lat kiedy u nas ich było więcej.
  • Odpowiedz
To, że w kraju mieszka dużo cyganów (co w tym złego), zniżasz kobiety do jednego poziomu, język jest śmieszny (i to tylko z naszej perspektywy dlatego, że jesteśmy Słowianami) oraz tobie nie smakuje piwo, nie jest w żadnym stopniu jakimś argumentem.
Ale pozostalem są raczej warte ciekawej dyskusji.
  • Odpowiedz
@Outline: ale czo ty #!$%@? misiek

Część ludzi z tego procentu którymi tak gardzisz osiągnęło zapewne więcej w życiu niż większość tutaj, czy ja czy Ty. Tak naprawdę to #!$%@? możeci się wypowiadać na ten temat

odniosłem to do tematu czechów chodzących do wróżbitów. tak trudno to zauważyć?

Koniunktura, struktura społeczeństwa, geografia, populacja itd, itp.

Spoko. Odniosłem się do faktu, że "doganiamy czechów" - zwróciłem uwagę iż jesteśmy 4x bardziej liczni
  • Odpowiedz