Wpis z mikrobloga

Dlaczego na wykopie panuje takie uwielbienie Czech?

- 25 lat temu mieli pkb per capita 2x większe od Polski, teraz prawie się zrównało
- jeden z najbardziej skorumpowanych krajów w Europie
- w ponad 300 gminach mają cygańskie getta, w których szacuje się, że mieszka ponad 120 tys. cyganów
- drogi o wiele gorsze niż w Polsce
- prawie 1/3 czechów regularnie korzysta z usług wróżbiarskich
- rozwiązłe kobiety
- śmieszny język
- niesmaczne piwo

#czechy #ekonomia #gospodarka
  • 104
  • Odpowiedz
@adgebworthy: jezeli mówisz o typowej knajpie z typowym koncernowym piwem, to mozesz miec racje. Z drugiej strony znajomy, który mieszkał tam przez rok, mówił mi, ze w Krakowie jest zdecydowanie większy wybór dobrych piw rzemieślniczych. (Ukrainiec, wiec nie podejrzewam go o stronniczość).
  • Odpowiedz
@inozytol: Piwna rewolucja poza największymi miastami ma się bardzo kiepsko, dla nich czeskie piwo jest najlepsze na świecie, a w ogóle to istnieją tylko piwa jasne 10, 11, 12 i ciemne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola wczoraj byłem w Czechach i drogi to serio słabe, a domy jeszcze gorsze. W skalnym mieście akurat fajnie było, bo mało stoisk z pamiątkami, i wszystko tanie, ale knajpy tam to jak z PRL wyjęte
  • Odpowiedz
- pkb per capita:

polska: 15751.23 2017-12

czechy: 22779.29 2017-12

Jesteśmy większym krajem wi


@gwynebleid: tylko że w 1990 mieliśmy 6000, a oni 14 000. Gdyby proporcje się zachowały, to mielibyśmy teraz 9,7 tysiąca.
  • Odpowiedz
@tomtom666: spoko
ale w 1990 byliśmy też bankrutem. z niskiego pułapu łatwo się nadrabia (chyba że ukraina), gorzej z pułapką średniego wzrostu
czesi dalej są od nas bogatsi i długo tak jeszcze pozostanie - choć polacy zrobili wspaniałą robotę by tę różnicę zniwelować
  • Odpowiedz
@gwynebleid: oni też byli w sumie bankrutem z bardzo dobrymi perspektywami rozwoju. Polegli na kryzysie, z którego tak ładnie nas wyprowadził Balcerowicz.

Chociaż i tak jak popatrzeć na Ukrainę, która startowała z naszego poziomu...
  • Odpowiedz
@Mihau88 niech cię #!$%@? co cię tam chce, ale gdzie ja ich bronię? Poziom naiwności przy jednym jak i drugim jest zbliżony, więc to tak jakby ślepy śmiał się z głuchego że nie slyszy. Ale fakt, dopóki stowarzyszenie wróżek nie będzie finansowane z moich podatków, ani nie będzie miało decydującego wpływu na życie polityczne, a dzieci nie będą miały wróżbiarstwa w szkole jako przedmiotu, to jestem team wróżki, całym sercem xdddd
  • Odpowiedz