Wpis z mikrobloga

Czesi to społeczeństwo z RiGCzem:
- kraj ateistyczny
- ilość zabójstw i innych przestępstw w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców mniejsza niż w katolickiej Polsce (ateiści nie mają moralności? xD)
- najmniejsze bezrobocie w UE
- jeden z najwyższych wskaźników zatrudnienia w UE
- od trzech lat notują nadwyżkę budżetową, którą przeznaczają na ... spłatę długu publicznego
- od 2013 roku obniżyli dług publiczny z 45% PKB do 34% PKB w 2017
- zadbane miasta, brak anten satelitarnych na zabytkowych budynkach, jednolita stolarka okienna w kamienicach i blokach, ogólnie duże poczucie estetyki w narodzie, bez potrzeby wyróżnienia się przed sąsiadem
- dużo mniejsze lub brak przywilejów emerytalnych

#czechy #ekonomia #gospodarka
nojednaknie - Czesi to społeczeństwo z RiGCzem:
- kraj ateistyczny
- ilość zabójstw...

źródło: comment_nDUXTJ1bZ1KB3Qo9uLkTyv69lZLYijbm.jpg

Pobierz
  • 173
  • Odpowiedz
@RwandyjskiFront Mili ludzie xD Czesi są gburowaci jak Polacy a nawet bardziej, widać mieliśmy inne doświadczenia. To tak jak stereotyp o Hiszpanach, że są zawsze weseli.

@nojednaknie polecam lekturę książki Gottland. To nie jest taka szczęśliwa kraina jak nam się wydaje
  • Odpowiedz
@Siotson: zwiedzałem pewną część, głównie Morawy, Kraj hradecki i okolice Ołomuńca. Czesi mają dużo bardziej rozwinięte poczucie estetyki, niż Polacy. Miasteczka i wsie potrafią być urokliwe, bardziej zadbane i utrzymywane w jakiejś kolektywnej myśli przewodniej. W Polsce jest pod tym względem znacznie gorzej.

Czesi to banda gburów, która czuje się lepsza od Polaków. Jeśli ktoś twierdzi, że są sympatyczni, to znaczy że nigdy nie spędzał z nimi dłuższego czasu. Ich język
  • Odpowiedz
@nojednaknie: Czytam wasze wypociny na temat naszych sąsiadów i muszę przyznać że gówno wiecie. Mieszkam w Czeskiej Republice 3 lata i mi się bardzo podoba. Czesi to bardzo mili ludzie no i można u nich więcej zarobić. Życie tanie, dobre jedzenie tylko wynajem drogi, ogólnie na plus życie.
  • Odpowiedz
@nojednaknie: Byłem ostatnio w Czechach na motocyklu. Ogólnie całkiem ładne miasto i fajna kultura kierowców na drodze. Ale trochę poplynales. Syf jaki panuje na ulicach, wszędzie jakieś butelki po alkoholu, papierosy, nawet jak jednego wieczoru byłem na spacerze po Pradze to w jednym parku na dwóch ławkach w odległości około 5m od siebie dwie pary uprawiały Seka mając gdzieś wszystkich wokół. Nie mówiąc o wszelkich obozach dla bezdomnych lub innych takich
  • Odpowiedz