Wpis z mikrobloga

Czesi to społeczeństwo z RiGCzem:
- kraj ateistyczny
- ilość zabójstw i innych przestępstw w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców mniejsza niż w katolickiej Polsce (ateiści nie mają moralności? xD)
- najmniejsze bezrobocie w UE
- jeden z najwyższych wskaźników zatrudnienia w UE
- od trzech lat notują nadwyżkę budżetową, którą przeznaczają na ... spłatę długu publicznego
- od 2013 roku obniżyli dług publiczny z 45% PKB do 34% PKB w 2017
- zadbane miasta, brak anten satelitarnych na zabytkowych budynkach, jednolita stolarka okienna w kamienicach i blokach, ogólnie duże poczucie estetyki w narodzie, bez potrzeby wyróżnienia się przed sąsiadem
- dużo mniejsze lub brak przywilejów emerytalnych

#czechy #ekonomia #gospodarka
nojednaknie - Czesi to społeczeństwo z RiGCzem:
- kraj ateistyczny
- ilość zabójstw...

źródło: comment_nDUXTJ1bZ1KB3Qo9uLkTyv69lZLYijbm.jpg

Pobierz
  • 173
  • Odpowiedz
@nojednaknie to jakiś bait? Pracuje z 2 Czechami. Miasta wojewódzkie jak miasta wojewódzkie, drogi wynajem w miarę godne pieniądze. Miasta powiatowe jak nasze powiatowe zarobki średnie, życie średnie. Z ich opowiadań to taka nasza polska
  • Odpowiedz
- zadbane miasta, brak anten satelitarnych na zabytkowych budynkach, jednolita stolarka okienna w kamienicach i blokach, ogólnie duże poczucie estetyki w narodzie, bez potrzeby wyróżnienia się przed sąsiadem


@nojednaknie: To chyba byliśmy w innych Czechach, pod tym względem ten kraj jest bardzo podobny w zabudowie do Polskiej, wystarczy sobie pojechać do takiego Pec pod Sněžkou czy Szpindlerowego Młynu, żeby zobaczyć, że zabudowa jest pstrokata jak przy Krupówkach.
A w Polsce również
  • Odpowiedz
@nojednaknie: Ja poznawałem ten kraj od strony biznesu, zmuszony sytuacja w Polsce przeniosłem się do Czech. Dopiero później przekonałem się ze minusy można wymienić na palcach a plusów ciagle przybywa. Nie przeszkadza złe nastawienie do Polaków ani sami Polacy(kwiat emigracji).
  • Odpowiedz
Nie, bo ateiści tam nie dominują


"...Zgodnie ze Spisem Powszechnym z 2011 roku za wierzących uznało siebie 20,6% mieszkańców Czech...

...Mianem „niewierzących” określiło siebie 34,2% respondentów...

@Ignacy_Loyola: Na pewno dominują nad wierzącymi.
  • Odpowiedz
@nojednaknie: Jja tam jestem często u południowych sąsiadów i jakoś po przekroczeniu granicy nie mam wrażenia, że to inny świat.
Do dzisiaj pamiętam jak pierwszy raz w życiu pojechałem do Czech i doznałem dysonansy poznawczego, bo się nasłuchałem jakie to piękne miasta mają, a jakoś to wszystko wyglądało (i nadal wygląda znajomo do polskiego podwórka).
Ponawiam pytanie, byłeś w ogóle w Czechach i jak często tam bywasz? Czy tylko naoglądałeś się
  • Odpowiedz
  • 1
#neuropa zapomniala napisac ze czesi po transformacji #!$%@? wszystkich komuchow ze wszystkich stanowisk na 10 lat. My mielismy szechtera a urban jest idolem.
  • Odpowiedz