Wpis z mikrobloga

#elitedangerous

Mireczki doradźcie trochę xDD

Przez wasze wpisy po pół roku powróciła mi ochotę na Elitkę i w sumie sam nie wiem na co zbierać ()
Aktualnie mam 8.301.603 CR i latam wysłużoną Cobra Mk III zrobioną pod walkę.
Wcześniej miałem ją pod handel, eksplorację, górnictwo i teraz nawalanka xD

Na razie jest jako tako, fajnie się walczy, ale co to za walka jak i tak nie mogę się wbijać do żadnych conflict zones, bo wystarczy, że jednego zaatakuję i pyk pyk nie ma mojego statku, więc połowa misji odpada ¯\_(ツ)_/¯
Pamiętam, że handel mi się bardzo podobał i trochę siedziałem przy nim. Eksploracja w pewnym stopniu też mi się podobała, tylko strasznie mnie irytowało, że oczywiście wszystko już było odkryte :/
I teraz mam zagwozdkę, bo z jednej strony pobawiłbym się w handel, z drugiej w jakąś eksplorację (chociaż nie mam Horizons, wiec lipa trochę), no a z trzeciej to lepszy statek do walki też zrobi większy fun, niż taka popierdółka ()
  • 12
@BlackReven: Proponuję kup sobie Delina w takiej konfiguracji https://s.orbis.zone/5us za 5,2 mln. Ostatnie dwa sloty wedle uznania, ale warto tu wrzuć Adv.Discovery Scanner i Surface Scanner. Będziesz robił bardzo lukratywne misje pasażerskie. Jeden kurs 3-8 baniek, tylko patrz dokąd i koniecznie w "bąblu" by nie tracić czasu na jakieś eskapady w daleki kosmos. Najlepiej zacznij w systemie, gdzie masz już zaprzyjaźniona frakcję która da ci dostęp do dobrych ofert. W drodze
@dr_gorasul: O o o o coś takiego mi w sumie chodziło (ʘʘ)
Pasażerskich jeszcze nie robiłem, więc zawsze coś nowego, a przy okazji mini eksploracja się w to wklei. Wielkie dzięki za polecenie i już gotowy build, już wiem co jutro będę robił ()
"tylko strasznie mnie irytowało, że oczywiście wszystko już było odkryte" - ale że jak? Wszyscy gracze dotychczas odwiedzili tylko skromny ułamek (jakieś 0.5%) układów w Galaktyce. Reszta to dziewicze tereny. Nikt tam nie był, nikt nie wie co tam jest!. Bez Horizonsa kupiłem AX ze skokiem 30 LY i poleciałem do Sag A* i do Colonii. Zajebista wycieczka na 3 miesiące. Po powrocie za eksploracje dostałem 360 mln kredytów i kupiłem Anacondę
@BlackReven: Nie wiedziałem, ale cóż zawsze możesz kupić kabiny do posiadanego statku i wozić pasażerów w tym czym latasz obecnie. Jak kupiłem swój pierwszy transporter to zamiast ładowni to wsadziłem same kabiny i robiłem misje ratowania ludzi z zaatakowanej przez Thargoiodów stacji. Fajny klimat i też można nieźle zarobić.
@BlackReven: Ha, Keelback. Mając pierwsze 15 baniek zastanawiałem nad Aspem czy Keelbackiem i wziałem tego drugiego. Keelback jest spoko, trochę mniejsza ładowność niż T6, ale ma inną fajną rzecz - hangar myśliwca :] Rozwija potencjał jak się go "wyinżynieruje" , aczkolwiek w surowej wersji radziłbym trochę uważać w walce. Jest niezbyt zwrotny i podczas ognia dodaje zadyszki. Ogółem nadaje się do handlu, pasażerów, górnictwa i lekkiego bounty huntingu.
W moim Keelbacku
Jeśli problemem jest brak kredytów na zakup porządnego statku, to znajdź kogoś (Jakiegoś Mirka) ( ͡° ͜ʖ ͡°) z wypasionym statkiem transportowym i bierzcie dobrze płatne misje transportowe w skrzydle a kredyty popłyną szerokim strumieniem. Bez trudu można w ten sposób zarobić nawet 100 milionów kredytów w jeden wieczór, i to bez żadnych eksploitów. Wiadomo, że potrzeba do tego życzliwej duszy, która początkowo będzie musiała wykonać większość pracy,