Wpis z mikrobloga

  • 0
@adrian43 Jak ciagna juz przylacze to musial byc juz robiony projekt w ktorym pownienes potwierdzic lokalizacje skrzynki. Na tym etapie wydaje mi sie ze juz powinna byc zawarta jakas umowa wstepna.
Jak sie podepniesz swoim kablem do skrzyneczki, to Tauron wysle swojego czlowieka na odbior.
Jak masz jakies pytania to dzwon na infolinie, maja tam specjalna linie na temat przylaczy.
  • Odpowiedz
@Oizdur: tak plany są, skrzynka pewnie będzie na dniach, tylko interesuje mnie co teraz mam zrobić. Nie mam na działce nic, ma być budowany dom. Rozumiem, że podpinam się kablem pod skrzynkę i robię jakąś tymczasową tablicę prądową. Po drugie skrzynka chyba jest zamknięta, skąd do niej klucz żeby to podłączyć?
  • Odpowiedz
  • 0
@adrian43 klucz dostaniesz od gości którzy ją stawiają. Do jednej części masz dostęp i tam się musisz wpiąć ze swoim kablem. Jak juz podejmiesz i będziesz miał tymczasowa skrzynkę zewnętrzna zgłaszasz ze Ty jesteś gotowy do odbioru i proszę mi montować licznik.
P.S. Na wniosku możesz sam oświadczyć ze wszystko jest ok wiec tak naprawdę nawet nie potrzebujesz elektryka.
P.P.S jeśli nie masz postawionego budynku to Ci nie pozwolą brać prądu domowego
  • Odpowiedz
  • 0
@adrian43 raczej nie bo mi się przyczepił ze jeszcze okien nie ma i jeśli chce domowy to musi być budynek zamknięty. Ale może w innych rejonach przybywają na to oko. Najlepiej zapytać jakiegoś elektryka.
  • Odpowiedz
@melba: raczej wątpię, aczkolwiek oni tego chyba nie sprawdzają i wystarczy oświadczenie, że masz SSZ (przynajmniej mi wystarczyło oświadczenie, chociaż ja już i tak mieszkałem).
Teraz i tak jest lepiej, bo dawniej trzeba było mieć dom po odbiorach, żeby przejść na normalną taryfę.
  • Odpowiedz
  • 0
@Alpha_Male złożyłem wniosek o prąd domowy, przyjechał gość zakładać licznik i ni #!$%@? nie podejmie jak nie będzie okien. Tłumacze mu ze miały być dzisiaj ale się opóźnia i będą za 2 dni. To powiedział ze przyjedzie za 2 dni i tak zrobił.
W domu nie miałem gotowej instalacji tylko skrzynkę budowlana, ale podjęta pod docelowy kabel popatrzył tylko i juz bez słowa pl założył skrzynkę.
  • Odpowiedz
@melba: dlatego pewnie dużo zależy od człowieka. Jak przyjedzie służbista to przyczepi się do wszystkiego. Słyszałem od znajomych co się tym zajmują, że przynajmniej u mnie można to załatwić.
  • Odpowiedz
@adrian43: Przerabiałem to ostatnio w PGE.
1. Pojawia się skrzynka, ustawiona przez PGE Dystrybucja
2. Dostajesz pocztą info że umowa na przyłączę została zrealizowana + faktura do opłacenia
3. Zgodnie z warunkami umowy (mojej) masz 30 dni aby zawrzeć umowę na prąd (z inną spółką z PGE w nazwie - PGE Obrót)
4. Do zawarcia umowy potrzebujesz oświadczenia elektryka o przygotowaniu instalacji. W przypadku budowy wpisuje tam "prowizorkę budowlaną".
5. PGE
  • Odpowiedz