Wpis z mikrobloga

#dotnet #programowanie

Jestem już troche zdesperowana jakiś czas temu podjęłam decyzje o nauczeniu się MVC .NET. Od dużego czasu moja nauka nijak nie idzie do przodu bo od ciągle próbuje skonfigurować sobie środowisko .Net i nic z tego. Dlatego też proszę jakieś bardziej doświadczone osoby o pomoc.

Najpierw chciałam używać VS Code razem z jakimiś przydatnymi wtyczkami. Zainstalowałam z głównej strony najnowszą wersje .NET Core, stworzyłam nowy projekt iiii.... nie działał.

Tak więc po długim reserchu stwierdziłam że brakuje mi jakiś wtyczek tak więc zainstalowałam pełne Visual Studio Enterprise stworzyłam nowy projekt i również ten sam błąd.

Kod źródłowy-> tu
Obraz -> tu

Po długiej walce i wyszukiwaniu problemów m.in: 1 2 3 nic nie wskórałam.

Tak więc zdecydowałam się na zmianę i próbę odpalenia projektu używając .NET framework
Wynik - inne błędy:

Kod źródłowy-> tu
Obraz -> tu

I teraz już jestem zrezygnowana. Nie wiem co sie dzieje. Ktoś wie czego może to być skutek?
  • 59
@ZacmienieKsiezyca: Tak, to jedyna sensowna możliwość dodawania zewnętrznych referencji w .NET Core. Nawet jeśli będziesz chciała dodać jakąś swoją własną bibliotekę bez umieszczania jej w solucji, to będziesz koniecznie musiała wygenerować swój lokalny Nugetowy package...
@selenita66: niby działa - a jednak nie. Zrobiłam sobie brakepointa i w zmiennej przechowującej jsona jest json jednak po konwersji zmienna do której miał być json zapisany jest pusta.

@grap32: Jeśli uważasz że ten problem jest taki banalny to proszę pomóż mi go naprawić zamiast wyśmiewać.
@ZacmienieKsiezyca: czemu to od razu nie działa to nie wiem, ale odpal ten fusion logger i zobacz co i skąd próbuje załadować. Ostatecznie binding redirect zrób z tego co szuka na to co masz.