Wpis z mikrobloga

#dotnet #programowanie

Jestem już troche zdesperowana jakiś czas temu podjęłam decyzje o nauczeniu się MVC .NET. Od dużego czasu moja nauka nijak nie idzie do przodu bo od ciągle próbuje skonfigurować sobie środowisko .Net i nic z tego. Dlatego też proszę jakieś bardziej doświadczone osoby o pomoc.

Najpierw chciałam używać VS Code razem z jakimiś przydatnymi wtyczkami. Zainstalowałam z głównej strony najnowszą wersje .NET Core, stworzyłam nowy projekt iiii.... nie działał.

Tak więc po długim reserchu stwierdziłam że brakuje mi jakiś wtyczek tak więc zainstalowałam pełne Visual Studio Enterprise stworzyłam nowy projekt i również ten sam błąd.

Kod źródłowy-> tu
Obraz -> tu

Po długiej walce i wyszukiwaniu problemów m.in: 1 2 3 nic nie wskórałam.

Tak więc zdecydowałam się na zmianę i próbę odpalenia projektu używając .NET framework
Wynik - inne błędy:

Kod źródłowy-> tu
Obraz -> tu

I teraz już jestem zrezygnowana. Nie wiem co sie dzieje. Ktoś wie czego może to być skutek?
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZacmienieKsiezyca: To use .NET Core 2.1 with Visual Studio, you'll need Visual Studio 2017 15.7 or newer.

bym się też upewnił czy na pewno masz .net core 2.1, może coś w vs installer pominięte?
ps .net core nie będzie działał z .net mvc
  • Odpowiedz
@mazxaxz: Robie tak:
1) .Net Core: Nowy projekt -> Visual C# -> .NET Core -> Aplikacja internetowa platformy ASP.NET Core potem wybieram opcje projektu API

2) .NET Framework Nowy projekt -> Visual C# ->Sieć Web -> Aplikacja internetowa platformy ASP.NET (.NET Framework) Visual C# w kolejnym oknie wybieram projekt MVC
  • Odpowiedz