Wpis z mikrobloga

#dotnet #programowanie

Jestem już troche zdesperowana jakiś czas temu podjęłam decyzje o nauczeniu się MVC .NET. Od dużego czasu moja nauka nijak nie idzie do przodu bo od ciągle próbuje skonfigurować sobie środowisko .Net i nic z tego. Dlatego też proszę jakieś bardziej doświadczone osoby o pomoc.

Najpierw chciałam używać VS Code razem z jakimiś przydatnymi wtyczkami. Zainstalowałam z głównej strony najnowszą wersje .NET Core, stworzyłam nowy projekt iiii.... nie działał.

Tak więc po długim reserchu stwierdziłam że brakuje mi jakiś wtyczek tak więc zainstalowałam pełne Visual Studio Enterprise stworzyłam nowy projekt i również ten sam błąd.

Kod źródłowy-> tu
Obraz -> tu

Po długiej walce i wyszukiwaniu problemów m.in: 1 2 3 nic nie wskórałam.

Tak więc zdecydowałam się na zmianę i próbę odpalenia projektu używając .NET framework
Wynik - inne błędy:

Kod źródłowy-> tu
Obraz -> tu

I teraz już jestem zrezygnowana. Nie wiem co sie dzieje. Ktoś wie czego może to być skutek?
  • 59
@ZacmienieKsiezyca: zla osobe zawolalem
@mazxaxz: dzieki, wlasnie szukalem tego mema

no ale jak bez cracka to miesiac chodzi trial podstawy, miesiac EAP, miesiac cos jeszcze bylo i cyk kolejna wersja - triale sie odnawiaja i tak w kolko bo nowe wersje co pol roku xD
@ZacmienieKsiezyca: Żeby uruchamiać aplikacje .NET Core, potrzebny jest runtime .NET Core, czyli środowisko uruchomieniowe. Musisz je ściągnąć i zainstalować. To jest prawdopodobna przyczyna.

https://www.microsoft.com/net/download - skoro sama planujesz pisać, to proponuję SDK dla .NET Core 2.1 (dla takiej wersji z tego co widać używasz przykładów projektów). Gdybyś chciała mieć samo środowisko uruchomieniowe, wystarczy Ci sam .NET Core Runtime.
@ZacmienieKsiezyca: Jeśli instalacja runtime'a nie pomoże, to kolejny trop prowadzi w stronę konfliktu między 32-bit a 64-bit. Sprawdź proszę co widać w ustawieniach tworzonego przez Ciebie projektu, w zakładce build, w polu Target Platform (na załączonym screenie). Spróbuj różnych ustawień.

Ten komunikat błędu odnośnie Newtonsoftowej biblioteki sugeruje, że właśnie z tym może być problem jeśli pomieszałaś 32- i 64-bitowe wersje SDK.
Pobierz selenita66 - @ZacmienieKsiezyca: Jeśli instalacja runtime'a nie pomoże, to kolejny tr...
źródło: comment_9dwaOG3BEPuC4MLltLQ699QERspaF04f.jpg
@selenita66:

1) niestety zainstalowanie runtime nic nie dało.
2) Miałam ustawione Any CPU

Jeśli zmieniam na x64 to nadal jest ten sam błąd co wcześniej https://pastebin.com/qtzweaLK

Jak zmieniłam na x86 pojawia się błąd

„dotnet.exe” (CoreCLR: DefaultDomain): załadowano „C:\Program Files\dotnet\shared\Microsoft.NETCore.App\2.1.2\System.Private.CoreLib.dll”. Pominięto ładowanie symboli. Moduł jest zoptymalizowany i włączono opcję debugera „Tylko mój kod”.
Program „[8344] dotnet.exe” zakończył działanie z kodem -532462766 (0xe0434352).
Program „[8344] dotnet.exe: Śledzenie programu” zakończył działanie z kodem 0
@ZacmienieKsiezyca: W takim razie doceniam determinację, ja nawet nie śmiałbym sugerować reinstalki systemu. :)
W zasadzie komunikat błędu, ten już najbardziej przyjazny, sugeruje niemożność zlokalizowania pliku na dysku. Pliku związanego z jedną z podstawowych bibliotek, które są używane w niemal każdym projekcie (Newtonsoft JSON). Powinien on się ściągnąć z sieci z Nugetowym package, automatycznie w momencie pierwszego buildowania projektu który tego wymaga. Czekaj... Nic przypadkiem nie blokuje Nugetowi lub VS dostępu
Pobierz selenita66 - @ZacmienieKsiezyca: W takim razie doceniam determinację, ja nawet nie śm...
źródło: comment_qiGRyyBhoeROVDG4DRZlg6V949oB90DR.jpg