Wpis z mikrobloga

@WlasciwosciBetonu: mieszkam za granicą, ale bywam w Polsce. Generalnie mieszkałem w Polsce przez 25 lat (wyjechałem raptem 2 lata temu) i nie odczułem żadnych działań "kościelnych fanatyków". Cud? Ani razu, nigdy, żaden kościół, ksiądz czy zakonnica lub świecki nie sprawiali mi żadnych problemów - mam w nich totalnie #!$%@?, nie interesuje mnie co robią, do kogo się modlą, etc. Jak już napisałem - nigdy nie miałem z nimi jakichkolwiek problemów, nigdy
@bepavuy: byłem ostatnio i zrobiłem zakupy w niedzielę - można? Można. Są otwarte małe sklepiki osiedlowe/wiejskie gdzie można zakupić odpowiednie rzeczy. W Niemczech jest identyczny zakaz handlu w niedziele i jakoś sobie Niemcy radzą (kupują wcześniej, przewidują). Zaś co do tabletek - nie ma problemu, odpalam internet, zamawiam i mam. Jeszcze jakieś pytania? A, no, i to tak ta cała opresyjność i terror katolski mają wyglądać? Uuu! Słabiutko! To teraz ty
@bepavuy: debil detected XD

Tak się składa, że jestem niewierzący. Nie jestem jednak wojującym antyklerykałem czy gimboateistą - ja po prostu mam #!$%@? w sprawy wiary. Jak ktoś chce niech sobie wierzy chociażby i w wieczko od słoika - nic mi do tego, to czyjś wolny wybór. Dopóki dopóty katole nie mają realnego wpływu na moje życie (takiego, który mógłbym zauważyć i który utrudniałby mi życie codzienne) dopóty kompletnie mnie
W Niemczech jest identyczny zakaz handlu w niedziele i jakoś sobie Niemcy radzą


@B0RG: nie mają. To zdanie jest falszywe.

Zaś co do tabletek - nie ma problemu, odpalam internet, zamawiam i mam.


@B0RG: tabletki po kupowane internetowo. Nie no super, uzytecznosc podobna z numerem telefonu na ktory mozna zglosic swoja utrate przytomnosci.

Dopóki dopóty katole nie mają realnego wpływu na moje życie (takiego, który mógłbym zauważyć i który utrudniałby
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@B0RG: no nie wiem xD ty jesteś tym typem pseudo niewierzącego
Napisałem ci że kościół #!$%@? się w moje życie, tzn zakaz handlu, zakaz pigułki dzień po, zniesienie finansowania inwestycji vitro na rzecz poradni małżeńskiej na funduszu kościelnym kończąc.
Mając na uwadze to wszystko ty piszesz mi żebym się przyzwyczaił a tak w ogóle to w Arabii Saudyjskiej mają gorzej. I teraz tak. Jesteś katolem bo wspierasz kościół.
@trejn: ale ja się #!$%@? o hipokryzję - antyklerykałowie i gimboateiści atakują tylko jedną religijną grupę, tej drugiej (Islamistów) boją się jak diabeł wody święconej. Najzabawniejsze jest jednak tłumaczenie, że nie interesuje ich Islam bo ten nie istnieje w Polsce czy tam nie ma na Polskę i Polaków żadnego wpływu czy tam podobne brednie :D TO mnie właśnie bawi, to właśnie pokazuje skrajną dysfunkcję intelektualną tej bandy hipokrytów.

@bepavuy: zaraz,
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@B0RG: No oczywiście że kościół nie ma mocy ustawodawczej ale na realny wpływ na politykę państwa i od lat lobbuje za przychylnymi sobie ustawami w zamian za poparcie dla partii rządzącej. Chyba mi nie powiesz że zakaz pigułki dzień po miał jakiekolwiek inne podłoże od religijnego.
Dwa to co mnie #!$%@? obchodzi jakiś islam. W Polsce problem islamu nie istnieje. Jest za to kościół który się #!$%@? w moje życie. Jeszcze
@B0RG: pozwolę sobie zacytować własny komentarz spod innego wpisu:

"Najbardziej mnie #!$%@? chyba ten argument o szkalowaniu innych religii. Przecież to raczej oczywiste, że ateista, stoi przeciwko każdej religii, jako że oparta ona jest na fałszywym założeniu istnienia bytu nadprzyrodzonego.

Tylko po jakiego #!$%@? mam krytykować islam/buddyzm/judaizm/protestantyzm, skoro tych religii w przestrzeni publicznej w Polsce praktycznie nie ma? W przeciwieństwie do KK który #!$%@? się w każdy istniejący aspekt życia."

Szkaluję
@bepavuy: ale to nie kościół wprowadził te przepisy zatem na #!$%@? to #!$%@?, co? Po kiego wafla te prymitywne insynuacje, inaczej nie potrafisz, musisz się bawić w taką komuszą propagandę? Przecież w KK można bić bez tego, ale nie można być hipokrytą. PiS wygrał demokratyczne wybory, słucha sowich wyborców/elektoratu - masz z tym problem? A wygraj sobie wybory i rób porządki na swoją modłę, w czym kłopot? Nie wiem co było
@B0RG: No to ci #!$%@? napisałem że krytykuję, każdą istniejącą religię. I gdzie tu do cholery jest hipokryzja, ty rozumiesz w ogóle to słowo? Hipokryzją byłoby, gdybym chwalił islam, krytykując katolicyzm. Na tym właśnie polega hipokryzja, krytyka jednego, podczas chwalenia drugiego - pomimo, że w założeniach obie rzeczy są bardzo podobne.
@B0RG: podoba mi się twój sposób na życie. Omijasz niewygodną prawdę tak, aby stała się wygodna i dawała ci argumenty do poparcia twoich racji. Katolicy nie wpływają na życie osób nie wierzących? No tak, in vitro spoko, zakupy w niedzielę spoko, narzucanie swojej wiary innym spoko, nie ma problemu, PRZECIEŻ TO NIE JEST ŻADNE NARZUCANIE. Ktoś ci podpali dom? No przecież jeszcze stoi, można wejść i nawet gdzieś się w kącie
Pobierz
źródło: comment_rt8iWHr98nSwIsJixTbIQj9rrhJqQTUX.jpg
@B0RG: Po tym co piszesz to ciężko uwierzyć, że dałeś radę o własnych siłach wejść na pokład samolotu/promu czy wsiąść do autokaru w kierunku na zagraniczny kraj.
Ludzie rzucają Ci istniejące nakazy i zakazy, które podejrzanie trzymają się jednolicie fundamentalnych ideologii polskiego kleru, a Ty negujesz, że "to nie może być prawda, KK nie ma z tym absolutnie nic wspólnego. A w ogóle to jestem niewierzący i siedzę w internetach bronię