Wpis z mikrobloga

Co tam planujecie warzyć w najbliższej przyszłości? Temperatury niesprzyjające ale za to jakie świeże surowce dostępne więc po wielomiesięcznej przerwie wracam do zabawy i ja. Składniki na kilka zaplanowanych warek już w drodze. Żeby nie zamachać się z PETami w styropianowej lodówce przetestuje wreszcie kveiki. W planach:
1. Amarillo single hop - od 2 lat się przymierzam do niego więc pora ruszyć z tematem.
2. Apa z mango i kwiatami jaśminu delikatnie chmielone mosaicem - 3L pulpy na cicha i może coś owoców, jaśmin byle polskiego pochodzenia, zagraniczne mogą mieć całkiem inny aromat.
3. Kwas hmm... może z mirabelkami? Wolałbym wiśnie ale trochę zaspałem z tematem:/ Zakwaszał ktoś samym L.rhamnosusem? Plantarum był spoko i teraz bym tego lactobacillusa przetestował i nie wiem czy samego czy w mixie z plantarum.
4. Aipa na dużej ilości citry i mosaica, korci mnie żeby jeszcze brzoskwinie dodać ale decyzja pewnie zapadnie najwcześniej dzień przed warzeniem( ͡° ͜ʖ ͡°)

#piwowarstwo
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nivele: pewnie że będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jak się ochłodzi to planuje powtórzyć warkę na słodzie whisky. Słód już leży w piwnicy i czeka ( ͡° ͜ʖ ͡°)