Wpis z mikrobloga

#sokoolrings

Stanie na rękach

Czy stanie na rękach to skill? Tak, jeśli już masz wybudowana odpowiednia siłę i mobilność. Co to znaczy? Że im częściej będziesz próbował wykonywać stanie na rękach tym lepiej dla ciebie.

Jak najlepiej się nauczyć stać na rekach? Napisze jak ja to robiłem, gdzie nauczyłem się stać w 1 dzień od razu w prostej ładnej sylwetce (nigdy nie robiłem "banana", nawet nie potrafię), poprzedzone kilkoma tygodniami przygotowań.
I myślę ze tym mini poradnikiem może każdy się nauczyć, niezależnie czy jest się cięższym/wysokim (większe skupienie na punkcie 2), czy kobietą (większe skupienie na punkcie 3). Jedynym wyjątkiem mogą być osoby które maja "problemy" z błędnikiem i nie ogarniać równowagi w takiej pozycji, co czasem się zdarza.

1. Wzmocnienie mięśni głębokich - sylwetki gimnastyczne (hollow body, odwrócone hb, boczne hb, gimnastyczny plank itp.)
2. Poprawa mobiność obręczy barkowej i nadgarstków - przykładowe rutyny 1 2
3. Wzmocnienie siły i wytrzymałości barków - stanie na rękach tyłem do ściany, stanie przodem do ściany, schodzenie/wchodzenie ze stania do pompki przy ścianie (przy napięciu całego ciała).
4. Pokonanie "strachu" - przewrót w przód i w tył, aby przyzwyczaić "mózg" do niestabilnej sytuacji.

A co ze staniem na jednej ręce? Mogę jedynie napisać że jest większa przepaść między staniem na dwóch, a jedną niż między nie staniem, a staniem na dwóch ( ͡º ͜ʖ͡º)

#kalistenika #mikrokoksy #streetworkout
sokool - #sokoolrings

Stanie na rękach

Czy stanie na rękach to skill? Tak, jeśl...

źródło: comment_nX3ynlxB8H9qv2fYsCTSrYe4nuQb7tOn.jpg

Pobierz
  • 31
A co ze staniem na jednej ręce? Mogę jedynie napisać że jest większa przepaść między staniem na dwóch, a jedną niż między nie staniem, a staniem na dwóch ( ͡º ͜ʖ͡º)


@sokool: to troche tak jak z podciaganiem na 2 i na 1 rece :D
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sokool: durne i niebezpieczne ćwiczenie
Wszystko oprócz wolnych ciężarów jest po prostu gównem i stratą czasu

I zapamiętaj to sobie do końca życia, ulica to nie cyrk