Wpis z mikrobloga

#patologiazewsi #wesele #heheszki
Byliśmy w ten weekend na weselu z bardzo bardzo dalekiej rodziny mojej żony. Ogólnie taka wieś, że psy dupami szczekają.
Niema to jak zostać zj3banym od 70% ludzi na weselu, że wyglądam lepiej niż Pan młody i przyjechałem lepszym autem - "wszyscy się mają gapić na parę młodą a tak to dziewuchy się za toboą oglądają". Oczywiście kilku facetów pod wpływem wystartowało do mnie już gdzies bliżej północy - jedna moja karta atutowa zawsze jest taka, że ja mało piję i zawsze wychodzę obronna ręką z takich przepychanek.
Tak to oczywiście moja wina, że byłem w swoim ślubnym garniturze sprzed roku za 3 tysiące i przyjechałem oplem insygnią a Pan Młody miał na sobie garnitur (podobny jak na zdjęciu - tylko z 20 razy gorzej dopasowany, jak by ściągnął go z starszego brata), no i oczywiście moja wina, że Para młoda jechała jakimś starym peugeot'em 407 [koloru białego]
Tak specjalnie na tą okazję oprócz 1000 zł do koperty miałem sobie wypożyczyć golfa 2 i kupić garnitur za 300 zł na jarmarku żeby wieś była zadowolona miał bym wywalić z dodatkowe 5 stów w błoto ?? - to już bym sobie za te 5 stów wolał kupić abonament do wowa (jak bym nawet miał niegrać), albo wiązania do deski dla żony.
Dodam, że wesesele to typowa mordownia - nawet nie wiedziałem, że jeszcze takie wesela są - 200 osób w sali gdzie moim zdaniem maks powinni być 150 osób. Zabawy weselne też na poziomie, dobrze że niedaleko był płot ze sztachetami ( ͡º ͜ʖ͡º) - czułem się jak 3 lata temu na weselu znajomej na ukrainie - gdzie ludzie zdziwieni i oburzeni, że otwieram drzwi lub odsuwam krzesło żonie lub przepuszczam ich kobiety pierwsze w drzwiach.

A no i oczywiście ta mentalność tych facetów - prawdziwy chłop powinien utrzymywać się z roli a nie pracować jak jakiś informatyk komu to potrzebne.
s.....4 - #patologiazewsi #wesele #heheszki
Byliśmy w ten weekend na weselu z bardzo...

źródło: comment_YTdzLeO0mr62gIwuoq6GUhWmxY7XRz6r.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@samuraj24: A na zdjęciu to Ty, czy ktoś ubrany jak Ty?
Bo żelazną zasadą jest, by nie przyćmiewać najważniejszych osób tego dnia – panny młodej i pana młodego.

Oczywiście samochód w to się nie wlicza…
;)
  • Odpowiedz
@ConanLibrarian: po pannie młodej można się spodziewać, że będzie mieć białą suknie więc inne kobiety raczej takiej nie zakładają. Ale co do garnituru pana młodego to co, na zaproszeniu ma napisać, że będzie w luźnym oczojebnym srebrnym garniaku więc lepiej dla was żebyście przyszli w dresie?
  • Odpowiedz
@ConanLibrarian: dobrze, o tym wiem jeśli chodzi o Panią Młodą ale gdzie jest taka zależność, że kobieta zawsze kupuje sukienkę nową na wesele to okej - to ja mam specjalnie kupić sobie tani garnitur. Zresztą to nie chodziło tylko o mój ubiór ale o to jak się zachowywałem przy stole.
- dostajesz rosół w misie, więc biorę chochlę nalewam pierw żonie a potem innym gościom z osobna. To jeden Ci
  • Odpowiedz
. Ale co do garnituru pana młodego to…


@bemol14: …to strój dobiera się stonowany i stosowny. Kolor bahama yellow choć nie jest na żadnym indeksie (jak jest z kolorem białym sukienek w przypadku kobiet), to przyciąga wzrok i powoduje, że normalni patrzą na tekiego kogoś i myślą „buc”, a mówią, że chyba przez pomyłkę tu się znalazł. ;-)

Dlatego pytałem o rodzaj ubioru, bo skoro ludzie to zauważali, to być
  • Odpowiedz
ale gdzie jest taka zależność, że kobieta zawsze kupuje sukienkę nową na wesele to okej - to ja mam specjalnie kupić sobie tani garnitur.


@samuraj24: Nie ma takiej, że musisz kupować coś taniego. Jeśli na tej wsi byłeś ubrany zgodnie z zasadami s-v, a ludzie czepiali się, że na garniturze ciągle wisiała metka z ceną (no bo inaczej nie znaliby ceny), to… ;-)

A jeśli czepiali się, że szył Bagiński czy Berg, to też musieli skądś wiedzieć.
Chyba, że to był ślub w środowisku krawców, którzy rozpoznają po pół litrze Vistulę, Bytom, Armaniego
  • Odpowiedz
A na zdjęciu to Ty, czy ktoś ubrany jak Ty


@ConanLibrarian: OP napisał, ze Pan Młody był ubrany podobnie jak na zdjęciu, tylko gorzej, a sam OP był ubrany w swój ślubny garnitur, czyli podejrzewam, ze był CZARNY, ale mogę się mylic XD
  • Odpowiedz
dobrze, o tym wiem jeśli chodzi o Panią Młodą ale gdzie jest taka zależność, że kobieta zawsze kupuje sukienkę nową na wesele to okej - to ja mam specjalnie kupić sobie tani garnitur. Zresztą to nie chodziło tylko o mój ubiór ale o to jak się zachowywałem przy stole.

- dostajesz rosół w misie, więc biorę chochlę nalewam pierw żonie a potem innym gościom z osobna. To jeden Ci wyskoczy, z tekstem że mu Kaśka naleje bo baba jest od tego a typ na moje oko z 3 - 4 lata młodszy odemnie.


@samuraj24:

Mam nadzieję że żonie dużo rodzinnych cech nie
  • Odpowiedz