Wpis z mikrobloga

@majsterV2: Rzuciłem teraz oko na artykuły o badaniach nad powstawaniem neuronów w mózgu. Głównie wnioski się tam kwituje "Potrzebujemy więcej badań." ale to co piszesz jest całkiem prawdopodobne.

Z wiekiem człowiek przyswaja sobie coraz mniej wiedzy i może być to wynik spadku powstawania nowych białek w mózgu.

Z drugiej strony to, że ludzki mózg z czasem coraz wolniej wymienia białka nie musi kolidować z zdigitalizowanym mózgiem, którego jedynym ograniczeniem była by przestrzeń pamięci a nie możliwości procesów i ich ilości które wewnątrz
  • Odpowiedz
@majsterV2: Pytaniem pozostaje gdzie kończy się rzeczywistość a pozostaje symulacja.
Pamiętasz tę kwestię Morfeusza z "Matrix". "Matrix to to co nas otacza".

Wszystkie bodźce które otrzymujemy możemy odbierać tak samo. Jedne mogą być wywołane sztucznie inne wywołane biologicznie bo nasze mózgi w końcu siedzą w mięsnych "słoikach" naszych czaszek.
Jednak jedne i drugie są w ogólnym odczuciu rzeczywiste.

Co prawda jeszcze nie zdigitalizowano żadnego mózgu ale możemy się domyślać (dedukować),
  • Odpowiedz
@majsterV2: Mnie pasjonować :)
Podobne badania były prowadzone kilka lat wcześniej w Japonii na kotach.
Nagranie pokazuje to co kot widzi i to co zostało odczytane z jego mózgu.

Tu też pojawia się bardzo ciekawa kwestia. Chodzi o interpretację pokazanej twarzy człowieka. Mózg kota interpretuje ją z cechami przypominającymi koci pysk.
To by mogło oznaczać że dla kotów jesteśmy trochę "przerośniętymi kotami" (ʘʘ)
FlaszGordon - @majsterV2: Mnie pasjonować :)
Podobne badania były prowadzone kilka l...
  • Odpowiedz
@majsterV2: Zależy co rozumiesz przez Boga. Dla jednych będzie to siła stwórcza, posiadająca lub nie posiadająca świadomości. Inni będą go utożsamiać z postacią ludzką. Np: bogowie panteonu greckiego. Są też przypadki gdzie rozwinięta technologia była utorsamiana z bustwem Np: kult Cargo, czy Biblijne widzenia Henoha.

No i jeszcze może być miks wszystkiego powyżej. I jest to związane raczej z tym że jesteśmy zwierzętami działającymi na podstawie percepcji a abstrakcyjne elementy nie przychodzą zbyt łatwo do wizualizacji.

dostrzec takie jakie jest naprawdę

Ależ dostrzegamy :> . Takie jest jakie jest naprawdę. Jedynie co nas ogranicza to właśnie percepcja i to jak
  • Odpowiedz
@FlaszGordon:

- Spójrz na ten świat... - starowinka skinęła głową za panoramiczne okno. Drapacze chmur szybujące ponad niebiosa, pojazdy majestatycznie unoszące się w powietrzu - Gdy się urodziłam było nas 9 miliardów. Nie łatwo było wyhamować ten wzrost. Kolejna wojna światowa tylko go rozpędziła. Dopiero powszechne prawo do eutanazji i kolonizacja międzyplanetarna zredukowała ludzkość do akceptowalnej ilości.

- Tak pamiętam, przy obecnej technice nie grozi mi demencja starcza

- Na
  • Odpowiedz
swiadomosc nie istnieje


@tomekasa: udowodnij

Boże, ale to jest c-----o napisane xD Babcia sobie "normalnie" rozmawia z wnuczką i w każdym zdaniu muszą sobie nawzajem przekazać garść suchych informacji na temat świata,

@strfkr: Spojrzałem przez oko. Zza szyby dobiega mnie przytłumiony odgłos samochodów sunących po asfalcie szosy. Przed sobą jednak widzę łąkę prawie po horyzont, który
  • Odpowiedz