Wpis z mikrobloga

Od kilku dni, a szczególnie dziś zauważyłam na mirko pełno wpisów wyśmiewających katolików. W tym roku minie mi 10 lat na wykopie i właśnie te wpisy trochę przypominają mnie sprzed tych 10 lat - wchodzącą w czyjeś buty, wyśmiewającą poglądy różne od moich. Zaraz stukną mi 3 dychy i szczerze mam w głębokim poważaniu kto w co wierzy, co robi, czy przyjmuje do domu obraz z Maryją i oddaje mu cześć itd. itp. Jeśli nikt mi swojej wiary nie narzuca, nie wpływa to jakoś na mnie osobiście to co mi do tego? No właśnie #!$%@? nic. Tak więc więcej luzu Mirki i Węgierki #religia #bekazkatoli #stararura #mamwdupie
  • 11
@czokoboko: A mi przeszkadzają religie wszelkiej maści i nie mam żadnego obowiązku ich tolerowania, mam pełne prawo do wyśmiewania ich głupoty oraz do obnażania bezmyślności "wiernych". Mam #!$%@? w politykę, nie obchodzi mnie jakie ktoś ma poglądy w jej kwestii ale nie wchodzę na polityczne tagi i nie piszę wszystkim wszem i wobec że mam ich w dupie, mają swój cyrk i niech się tam bawią a ja się bawię w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@czokoboko: ale jak nie narzuca gdy narzuca?
Też 10 lat temu myślałem "wolnoć tomku w swoim domku" lecz zaraz mi stuknie 4 dychy i dojrzałem do tego, że niestety ze zorganizowanymi religiami się tak nie da.

Biorą od nas hajs bez naszej zgody, indoktrynują dzieci w świeckich szkołach, uzurpują prawo do monopolu na ludzką duchowość, ukrywają pedofilii, lobbują politycznie, przejmują za bezcen ziemię, powodują wymuszanie ostracyzmem na bliskich angażowania się w
@czokoboko jak ja to idealnie znam :) kiedyś chcialem ułożyć wszystkich pod siebie, że ja wiem najlepiej, a teraz chce miec i święty spokoj i niech każdy żyje swoim życiem :)
@czokoboko Ja też mam prawie 30 lat, na mirko ponad 6, no ale ludzka głupota, bezmyslnosc i ignorancja nadal mnie wkurza. Nawet bardziej niż wcześniej. Nie mogę znieść tego, jak ludzie chętnie dają się otumanić i jaki to wpływ ma na codzienne życie. Kościół ma wpływ na politykę, na prawo, a przede wszystkim na ludzkie umysły, bo tworzy niewolniczą mentalnosć, tworzy ludzi, którzy zamiast wziąć życie w swoje ręce czekają na "łaski
W tym roku minie mi 10 lat na wykopie i właśnie te wpisy trochę przypominają mnie sprzed tych 10 lat


@czokoboko: Zmiana pokoleniowa, mówi to pani coś? Tak jak dużo wykopków co to 10 lat temu miało te -naście lat i odkrywało życie i dzieliło się swoimi gimboateuszowymi uwagami z czasem mając coraz to bardziej wywalone w sprawy wiary i religii tak teraz tematyka #!$%@? KK wróciła do łask z uwagi