Wpis z mikrobloga

Dlaczego kościół nie wysłał żadnego listu, że administruje moimi danymi osobowymi w swoich księgach chrztu etc. skoro weszło RODO? Może sobie nie życzę by były tam dostępne tak poufne dane.
Mam prawo do zarządzania by usunęli moje dane osobowe że swoich spisów?
Jak tego dokonać?

#kosciol #katolicyzm #rodo #prawo #bekazkatoli (bo ostatnio modny tag) #neuropa #4konserwy #pytaniedoeksperta #pytanie #wieciejtagowniepamietamzawszystkieserdecznieprzepraszam
  • 12
@Producent_CO2: @s0msiad: teoretycznie - powinni Cię usunąć na Twoje żądanie PO akcie apostacji.
Tak długo jak trwasz w kościele jako zarejestrowany wyznawca, częścią przynależności są odpowiednie wpisy do ksiąg potwierdzające różne stany (chrzest, komunia, bierzmowanie, ślub lub święcenia).

To trochę jak ze wszystkim - możesz zarządać od koła zainteresowań lub programu lojalnościowego sieci handlowej by przestali przetwarzać Twoje dane, ale logicznie musisz się z tego wypisać, bo bez przetwarzania danych
@uhu8: @Producent_CO2: biorąc pod uwagę instytucję kościelną i to jakie problemy potrafią stworzyć przy samym akcie apostazji, to "zniknięcie" z ich ksiąg może być awykonalne. Niemniej jednak jeśli któryś z Was tego dokona to może się podzielić na mirko :)
Mam prawo do zarządzania by usunęli moje dane osobowe że swoich spisów?


@Producent_CO2:

teoretycznie - powinni Cię usunąć na Twoje żądanie PO akcie apostacji.

Tak długo jak trwasz w kościele jako zarejestrowany wyznawca, częścią przynależności są odpowiednie wpisy do ksiąg potwierdzające różne stany (chrzest, komunia, bierzmowanie, ślub lub święcenia).

@uhu8: RODO pozwala związkom wyznaniowym przetwarzać dane obecnych oraz byłych członków (art. 9 ust. 2 lit. d), więc nie, nie usuną,
Dlaczego kościół nie wysłał żadnego listu, że administruje moimi danymi osobowymi w swoich księgach chrztu etc. skoro weszło RODO? Może sobie nie życzę by były tam dostępne tak poufne dane.


@Producent_CO2: Najpierw się dowiedz czy te dane tam są, czy je w ogóle przetwarza:
https://gdpr.pl/artykul-15-prawo-dostepu-przyslugujace-osobie-ktorej-dane-dotycza

Poza tym który punkt RODO nakłada taki obowiązek na kościelnych administratorów?