Wpis z mikrobloga

@nairoht: wiesz co, mieszkania to pikuś bo ceny procentowo nie idą tak mocno w górę.
Jak dobrze pamiętam, to mniej więcej 8 lat temu (może nieco mniej) ceny oscylowały w granicach 20 tysięcy... a teraz już pierwsze sztuki dobijają na portalach pod 50-60 tysięcy. To masz wzrost x3 w ciągu niecałej dekady... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tresor: ale mi przypomniałeś jednego typa teraz. Parę lat temu, oj z 5-6 chyba jak nie wiecej jeden jakiś radny miał parę "wizjonerskich" pomysłów.
Jednym z nich była masowa modernizacja wszystkich krakowskich garaży... chciał robić jakieś nadbudówki na nich czy coś. Nawet na blogu swoim czy stronie miał wizualizację tego... wyglądało to komicznie.
Niestety nie pamiętam już co za jeden to był... ale taki dziwak jakiś, wiersze pisał do tego, co
zmartwię cię, nie pęknie. Kraków to duże miasto i ceny już takie zostaną. Przyzwyczaj się do tego, to nie jest pipidówka, która się wyludni i nie będzie miał kto tam mieszkać.


@mr_hammerer: ale ja nie mówię że pęknie za miesiąc czy pół roku XD to będzie długi proces ale dojdzie do skutku ( ͡° ͜ʖ ͡°) mieszkam tu prawie 30 lat i doskonale wiem czym jest to
@tresor: ale nie... chodziło o takie miejskie szeregowce, które ten gość (chyba Wantuch) chciał modernizować dodając do nich jedno piętro na drobne usługi czy jakieś mini-składziki.
A Ty mówisz chyba o tym co deweloperzy ostatnio odwalają...
jest gigantycznym centrum IT outsourcingu i tylko temu zawdzięcza napływ Ukraińców


@powaznyczlowiek: wydaje mi się, że ograniczyłeś się do jednego sektora i tylko na to patrzysz, a duże miasta będą ciągle i stale rosnąć, Kraków na dodatek może liczyć na przypływ turystów, co wiąże się także z rozwojem. Wg mnie nie ma szans na "krach", co najwyżej ceny się zatrzymają. To samo było ponad 10 lat temu, wszyscy myśleli, że bańka
wydaje mi się, że ograniczyłeś się do jednego sektora i tylko na to patrzysz


@mr_hammerer: no bo tylko ten sektor się aktywnie w #krakow rozwija chyba że powstały gdzieś w okolicy jakieś fabryki albo centra badawcze to pokaż mi gdzie XDD

Kraków na dodatek może liczyć na przypływ turystów, co wiąże się także z rozwojem


@mr_hammerer: rozwojem czego? ( ͡° ͜ʖ ͡°) baza noclegowa jest już
p.....k - > wydaje mi się, że ograniczyłeś się do jednego sektora i tylko na to patrz...

źródło: comment_krcOCuXyLY1xzVfmQLjpkfIjYFZtUK0N.jpg

Pobierz
@powaznyczlowiek: Bardzo ciekawe wykresy, ale jak widzisz one nie mają nic wspólnego z rozwojem przemysłu - wykresy dla każdego miasta są niemalże identyczne.

I wątpię aby ceny spadły właśnie ze względu na brak gruntów w dobrych lokalizacjach, choć nie wiem jak będzie wyglądał Kraków za 15 lat, bo to co wyczynia ratusz, to próba zrobienia z miasta betonowej pustyni.