Wpis z mikrobloga

Moja żona jest wegetarianką. Jeszcze jakiś czas temu jadła mięcho normalnie, ale jakoś tak później jej zbrzydło i przestała całkiem. Ale jest fajnie, nikomu się nie narzuca, usmaży mi schabowego jak trzeba, no generalnie nie wojuje swoją dietą.

No I dopiero ostatnio, bylismy w resto, mega głodni bo cały dzieńw podróży nic nie jedliśmy i w menu nie było nic wege. Wiecie co zrobiła?


#rozowepaski #wegetarianizm #weganizm
  • 170
  • Odpowiedz
. I teraz dowiaduje sie z wypoka ze nie jestem wegetarianka, mimo ze pierwszy raz od dwoch lat, nieswiadomie zamowilam mięsne danie, a idz pan


@katf: Większości ludzi tutaj nie chodzi o nieświadome wpadki, tylko o umyślne zamawianie mięsnych dań, to spora różnica.
  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok: Ja natomiast pracowałam kiedyś z dziewczyną, która była w 200% weganką, bo 100 to dla niej za mało. I to był jakiś dramat, bo ona czuła życiową misję, żeby każdego nawrócić na weganizm. Żartowałyśmy z koleżanką, że jest jak świadkowie Jehowy z tym swoim "czy masz może chwilę, żeby porozmawiać o smoothie jarmużowym?" XD Najlepsze, że potem zwolniła się z tej firmy i zatrudniła w jakimś bistro wegańskim, ale to
  • Odpowiedz
Jak kiedykolwiek zjadłeś mięso to też nie jesteś. Po jakim czasie jedzenia warzyw zostaje się wegetarianinem?


@Shatter: Po żadnym.

Słyszałeś może przypadkiem o takim słowie jak konsekwencja?

Jeżeli istnieje reguła dotycząca konkretnej cechy lub stanu jaki chcesz osiągnąć, a mimo to, od czasu do czasu, łamiesz jej zasady, to gdzie tu mowa o osiągnięciu takiego stanu?

Śmieszne jest to jak ludzie pozostawiają sobie bufor na swoją niekonsekwentność. Przy tym, zaznaczyć trzeba,
  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok byłem w tamtym roku na wegeślubie, gdzie połowa weganie, inni wegetarianie, bezglutenowcy itp. obiad był w 4 różnych wersjach. A to bezmięsny rosół z bezglutenowym makaronem, albo wegepierozki z sosem #!$%@? i tak dalej. Także tego, po 23 wszyscy bez wyjątku #!$%@? świńską dupę z wiejskiego stołu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Jeżeli twoja żona sporadycznie je mięso to nie jest wegetarianką.


@Logytaze: jak długo trzeba nie jeść mięsa, aby w twoich oczach być wegetarianinem? Zastanów się dobrze nad odpowiedzią:-)
  • Odpowiedz
Wegetarianin w ogóle nie zamówiłby dania z mięsem i chyba od tego należy zacząć dyskusję


@Logytaze: Tylko idiota w imię wyssanych z palca ideologii nie zjadł by mięsa jeśli to by była jedyna dostępna opcja w momencie gdy by nic przez cały dzień nie jadł i opadał z sił.
Czemu niby uważasz, że to ty określasz czy ktoś może się uważać za wegę czy nie jeśli raz w roku w takiej
  • Odpowiedz