Wpis z mikrobloga

Wtf całe życie myślałem, że tyta dla pierwszaków to piękny zwyczaj obchodzony w całej Polsce, a teraz się dowiedziałem, że praktykowany jest jedynie na Górnym Śląsku oraz niektórych obszarach Wielkopolski

Czy w twoich rejonach obchodzi się zwyczaj dawania pierwszoklasistom tyty na rozpoczęcie roku?
#pytanie #slask #gornyslask #polska #dziecinstwo #szkola #podbaza #pytanie
rales - Wtf całe życie myślałem, że tyta dla pierwszaków to piękny zwyczaj obchodzony...

źródło: comment_U1hCTUmQMasWsKtIL0MDDI9srWOdNLYG.jpg

Pobierz
  • 101
  • Odpowiedz
@rales

Piękna niemiecka tradycja. Ja jako ślązak jestem z niej dumny.

Polacy jej nie kultywowali bo co oni mogli tym dzieciakom tam włożyć? Dwa kilo owsa albo parę ziemniaków?
  • Odpowiedz
@rales: Dostałem tytę w pierwszej klasie. Kurdę, też myślałem że to ogólnopolska tradycja i teraz mam dysonans trochę. Bo to widzę śląska tradycja, a ja jestem z Częstochowy. A powiedzieć częstochowianinowi że jego miasto leży na Śląsku, to tak jakby mu matkę obrazić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rales: Koleżakna z sosnowca z którą pracuję, też w szoku była, jak musieliśmy z niemieckiego baneru #!$%@?ć tytę bo nasi klienci by nie skumali a ona takie wtf na twarzy xD
  • Odpowiedz
@rales moja przyjaciółka pochodzi z Rybnika i na 1 roku studiów mówi, że mama dała jej symboliczną tytę. Ja oczy wywalilam, bo pierwszy raz słyszałam o czymś takim xD

Wrocław here xD
  • Odpowiedz