Wpis z mikrobloga

Każdy tak narzeka na swoją pracę i szefa, a ja swojego pochwale.
Poszedłem na wakacje do pracy (układanie kostki, chodniki, drogi itd.)
Teraz są takie mega upały, więc powiedział nam że mamy pogadać (w sensie pracownicy) czy chcemy zaczynać wcześniej i szybciej kończyć. No to powiedzieliśmy, że tak chcemy, ale wyszło, że będziemy pracować krócej niż normalnie, ale to nam powiedział że i tak zapłaci nam jakbyśmy robili normalne godziny.
A wczoraj dał nam jeszcze do pensji stówke więcej za te upały (ʘʘ)
ps. kupuje nam jakieś elektrolity do picia itd. No szanuje gościa!

#praca #pracbaza #chwalesie #oswiadczenie
  • 47
  • Odpowiedz
picia itd. No szanuje gościa!


Uzupełnianie soli i wody w waszych organizmach to jest jego pieprzony obowiązek w takie upały i mówi o tym kodeks pracy. Polaczki zachwycone bo ktoś przestrzega prawa
  • Odpowiedz
@loczyn: No wlasnie tym bardziej w pracy na otwartej przestrzeni i przy wiekszym narazeniu na warunki atmosferyczne jakie teraz panuja. Pracodawca ma obowiazek zapewnic pracownikom dostep do zimnych napojow/izotonikow. Przy temperaturach przekraczajacych 25 stopni przy pracy na otwartej przestrzeni i 28 przy pracy biurowej.

Przykre jest to, ze polacy sa do takiego traktowania nie przyzwyczajeni. Jak to sie tutaj mowi, a w polsce jak w chlewie obsranym gownem. Rzadzi u
  • Odpowiedz
a ja w niemczech pracuje i od szefa teraz jak upały po 36 stopni to nawet butelki nie dostałem. (firma niemiecka i ja jako jedyny polak jak by co)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bslawek: Jak miło czytać o takich rzeczach po lekturze tego, jak wychodziłeś z nałogu. Aż się cieplej na sercu robi.

@raskater: Szanuj faceta, mało teraz takich ludzi.
  • Odpowiedz
Moze i jest w prawach pracownikow, ale przypominam szanownym panom, ze to jest budowa xD


@loczyn: No tak kodeks pracy na budowie nie obowiązuje xD

Wielkie zdziwienie że w czasach kryzysu pracowniczego ktoś przestrzega minimum do którego jest zmuszony przez prawo xD
  • Odpowiedz