Wpis z mikrobloga

@Iguan: Wiedziałem że z tym wyskoczysz. Na przestrzeni lat w dłuższej perspektywie na BTC jest się mocno do przodu i warto zamieniać na nie fiata.

Fiat to pieniądz inflacyjny i zawsze będziesz na nim tracił. Nieważne czy trzymasz go rok, czy jeden dzień. Strata jest płynna i ciągła.
BTC to pieniądz deflacyjny i zawsze będzie zyskiwał na wartości.

Głupotą jest trzymanie fiata
  • Odpowiedz
@Iguan: Jak to nie? przecież umożliwia nam powrót do parytetu złota. Ograniczona podaż. Ogarniasz o co w tym chodzi?
Śmieszna jest ta rozmowa. Przeciw faktom wystawiasz swoje twierdzenia które są jedynie słowami "nie, bo nie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Iguan: Pieniądz nie ma wartości. Jest tylko środkiem do transferu wartości. Wartość mają tylko dobra i usługi jakie gospodarka państwa wytwarza. Niezależnie od tego ile jednostek pieniądza jest używane w danej gospodarce to ekonomia samoczynnie reguluje sich wartość poprzez inflację i deflację. Dlatego każda ilość jednostek jest dobra (co najwyżej mniej, lub bardziej wygodna w użytkowaniu).

Twój fiat i złoto podlega identycznym prawom rynkowym i też kiedy popyt na nie zmaleje (ludzie nie będą chcieli kupować drożej) to cena spadnie. Ale ty widzisz w BTC jakąś nienormalna bańkę. Nie rozumiesz jedynie procesu jaki obserwujemy. W tej chwili widzimy ustalanie ceny BTC. Również jego adopcji.

Kiedy weźmiesz kamień i przekonasz sprzedawcę w sklepie, alby sprzedał ci za niego kilo kiełbasy to ten kamień z perspektywy ekonomii jest takim samym pieniądzem jak złotówka. Nawet powoduje na niej inflację w momencie kiedy użyłeś go w
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: Cena BTC tez zalezy od tego ile ludzie chca za niego zaplacic. Teraz chca zaplacic mniej niz w 2017. Sila nabywcza BTC spadla znaczaco od 2017. To sa fakty. Mozesz sie z nimi nie zgadzac, ale za 1 BTC nie kupisz tyle chleba ile mogles kupic w grudniu. Adopcja platnosci tez imponujaco nie wyglada.

Ty chcesz wierzyc, ze bedzie kosztowal wielkorotnosc tego co dzisiaj. A ja w to nie
  • Odpowiedz
Cena BTC tez zalezy od tego ile ludzie chca za niego zaplacic.


@Iguan: Nie ma w tym nic nienormalnego. Inaczej się nie da. To naturalny proces. Zwykłe prawa rynku.

Teraz chca zaplacic mniej niz w
  • Odpowiedz
A ja w to nie wierze.


@Iguan: Tak jak mówiłem. Opierasz się na instynkcie. Na wierze. Powiem ci że współczuję, masz #!$%@?...

jesli inna kryptowaluta przejmie jego funkcje
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: Oj, troche pojechales. LOT czy pyszne korzystaja z procesora platnosci. Oni dostaja fiat, nie BTC:

"LOT does not accept directly, but exchanges the digital currency for fiat using an unnamed payment service provider, the media outlet said."
https://www.coindesk.com/lot-polish-airlines-accept-bitcoin/

"Od teraz za jedzenie w jednej z setek restauracji na terenie kraju zapłacisz również bitcoinami. Obsługę płatności zapewnia procesor
  • Odpowiedz
@Iguan: Tak jak mówiłem. Opierasz się na instynkcie. Na wierze. Powiem ci że współczuję, masz #!$%@?...

jesli inna kryptowaluta przejmie jego funkcje platnicza

Tego też nie rozumiesz czemu żadna inna nie może przejąć tej funkcji? Żadna inna kryptowaluta nie może zastąpić BTC.


Moze, moze. Poczekamy,
  • Odpowiedz
warto by teraz kupować kiedy jest tani. Ale Janusze jak zwykle będą kupowali na bańkach i sprzedawali w dołkach,


@cyberpunkbtc: Haha, "Janusze" bo nie chca teraz kupowac z $7k? A nie pisales tydzien temu, ze spadnie do $4k. Juz chyba sam sie pogubiles kto jest "Januszem"

Janusze bierzcie ;) Grupa Trzymająca Wagę potrzebuje kupców...

Z resztą... czy za miesiąc będzie 4k, czy za dwa, co za różnica? To nie
  • Odpowiedz
Czyli z punktu widzenia przeplywu funduszy bedzie to wyglada najczesciej tak:

zarobiony fiat -> gielda BTC (marza) -> procesor platnosci (marza) -> fiat u odbiorcy.

Jaki ma to sens? "Bo zaplacilem bitcoinem"?


@Iguan: Ale ja o tym wiem. Co w tym dziwnego? Ważne że wprowadzają akceptację BTC i że masz możliwość nimi płacić. O tym
  • Odpowiedz