Wpis z mikrobloga

@fervi: To kwestia indywidualna, ja bym sie nie zdecydowal bo dla mnie to spekulacja. Oszczednosci inwestuje sam, zaleznie od sytuacji. Nie chcialbym miec inwestowane “obowiazkowo” 20% z moich zarobkow w BTC
Jak BTC spadnie za bardzo to mu pracownik ucieknie, jak wzrosnie to pracodawca placilby wiecej niz planowal.


@Iguan: Odpowiednia umowa i jazda :D Nie wiem, "to zależy". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fervi: Mowisz o unikaniu podatkow? Nie bawie sie w takie rzeczy. Niezaleznie czy zainwestowalem w nieruchomosci, akcje czy ETFy place od tego podatki. Wole spac spokojnie. Kary za unikanie podatkow (a szczegolnie za swiadome unikanie) sa dla mnie nie do zaakceptowania.
@Iguan: Co do unikania podatków - uważam, że są niesprawiedliwe i tyle. Podatek powinien zależeć od na przykład konsumpcji, a nie od kontroli obywatela. Jeśli będziesz pił wodę z lodowca albo najtańszą to zapłacisz odpowiedni podatek. Jak jakiś miliarder jest sknerą to powinien płacić bardzo małe podatki, bo np. pije najtańszą wodę. A nie dlatego, że go urząd skarbowy trzepie czy coś.

Dlatego kibicuję krypto.

A co do wiedzy - uważam,
@Iguan:

Twierdzenie, że nie dbasz o prawo do prywatności, ponieważ nie masz nic do ukrycia, to nic innego, jak powiedzenie, że nie zależy Ci na wolności słowa, ponieważ nie masz nic do powiedzenia.


~ Edward Snowden (2018, polonizowane)
@Iguan: No cóż ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja uważam, że prywatność powinna zachodzić w stronę każdego - nie tylko walczyć z Googlem ale i inwigilacją państwową.
@fervi: Ale jaka inwigilacje masz na mysli? Ze US wie ile placi mi wynajmujacy mieszkanie czy ile dostalem dywidendy z akcji? Wie, bo sam mu to podalem w rozliczeniu podatkowym - jak pisalem, nie bede unikal podatkow bo uwazam ze takie kombinacje nie sa tego warte.
@Iguan: A czy te dane są mu potrzebne? Gdzie pracujesz? Ile zarobiłeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Odpowiedź brzmi nie, bo sam podatek dochodowy to raczej prowizorka nieopłacalna. To jest ciekawe
@Iguan: Ciekawa kwestia ze mną :P Niestety "krypto" to magiczny świat nieogarnięty przez rozumienie polskiego prawa za dobrze

Ja wiem, że US wie o tobie wszystko. Pytanie czy jest to zasadne
@fervi: jest zasadne bo jako obywatel mam obowiazek placic podatki. I to robie.
Jesli ktos woli kombinatorstwo, jego sprawa. Potencjalne komplikacje zycia z tego powodu to tez nie moj problem.
A teraz koncze bo pora na rower :)