Wpis z mikrobloga

@pawlo74:
nie kumasz że osoby które chcą to zrobić uważają że bitcoina należy zcentralizować?
chcą stworzyć globalnego pośrednika płatności btc
czyli nikt nie będzie używał ln ani p2p tylko płacił btc im a oni Starbucksowi fiaty
oni chcą być głównie globalnym procesorem który zmonopolizuje płatności btc

Sprecher and Loeffler disagree, arguing that a strong central infrastructure is precisely what’s needed, and that ICE and its partners are the ones to
  • Odpowiedz
wiesz jakie ogromne marże są nakładane przy płaceniu krypto?


@sal3m: 2% - nie powiem, że to mało, ale ujdzie. Oczywiście lepiej by było 0.1% albo i niżej
  • Odpowiedz
@Iguan: Nie musisz jak chcesz :D Ale w tych 2% jest zamiana krypto -> fiat. Dzisiaj Inpay o tym pisał na mirko jak chcesz

Samo krypto - krypto 0% może mieć, bo napisanie kasy zajmuje parę godzin zapewne (tak patrzyłem na oko xD)
  • Odpowiedz
@fervi: nie wiem jak Ty, ale ja zarabiam w fiat. Nie ma dla mnie racjonalnego sensu zamienianie tego na kryptowalute i placenie procesorowi platnosci tylko po to zeby cos koniecznie kupic np. za BTC. Sklepikarz tez dostaje fiat od procesora platnosci. Po co zamieniac na BTC w takim razie? Zeby gielda i procesor platnosci zarabiali?
  • Odpowiedz
@Iguan: Ciekawa kwestia czy sklepikarz musi zamieniać wszystko na fiaty. Ja nie muszę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Iguan: Chyba, że nie umie zaprogramować albo skonfigurować gotowców :D Taki problem jest moim zdaniem z Lightning Network i są pośrednicy. Jeszcze LN się mocno nie bawiłem, więc nie wiem jak to wygląda od tej strony
  • Odpowiedz
@fervi: pisze po doswiadczenich z lokalnego (australijskiego) rynku. Niby mozesz zaplacic podatek w BTC przez procesora, ale US dostaje AUD. Wiec taka transakcja to sztuka dla sztuki - zarobiony fiat-> gielda (marza) BTC -> procesor (marza) -> fiat dla US. Bez sensu.
  • Odpowiedz
@fervi: aha, ale w zyciu codziennym ma znacznie gorzej. Raz, ze nie wie jaka bedzie jego sila nabywcza za miesiac. Dwa, ze w 99% przypadkow zeby cos kupic musi placic za wymiane BTC->AUD. Ja osobiscie nigdy nie podpisalbym umowy o prace w BTC.
  • Odpowiedz
@Iguan: Nie podpisuj, nikt ci nie każe :) Ja bym chętnie podpisał, ale niestety w krypto zarabiam bardziej jako hobby (jestem blogerem i mi tak wypłacają smocze monetki)
  • Odpowiedz
@fervi: Mysle, ze tylko tak mowisz a gdyby przyszlo do podpisania umowy to przemyslalbys to kilka razy. Zarabianie w innej walucie niz krajowa to spekulacja. Jak masz szczescie to podpiszesz umowe w sytuacji z ubieglego roku, jak masz pecha to w tej z tego roku. Tez watpie zeby jakis rozsadny pracodawca chcial taka umowe podpisac. Troche jakbys chcial dostawac ruble zamiast zlotowek, mieszkajac w Polsce. Niby mozna, ale nie dosc
  • Odpowiedz