Wpis z mikrobloga

Ej co się dzieje jak pan policjant mnie zatrzyma i poza kontrolą dokumentów robią narkotest i wychodzi pozytywny a nie jestem pod wpływem? Chodzi mi o sytuację, gdy w czasie jazdy jestem trzeźwa, ale paliłam jakiś czas wcześniej. Mogłam np. tydzień wcześniej wrócić z Holandii, gdzie palić można. Co wtedy? Istnieje w ogóle możliwość polemiki z nimi, czy pozytywny = Sztum i zabranie prawka? Jeśli mam podwojne obywatelstwo, PL + drugie z kraju, gdzie w niektórych rejonach palenie jest legalne to działa to jakoś na mój plus w razie ewentualnej kontroli?
#narkotykizawszespoko #prawo #pytanie #wykopjointclub
  • 12
@Vohringen wytłumacz na spokojnie, że thc się długo rozkłada, a ty wróciłaś z kraju gdzie jest legalne. badania na mocz wykrywają inny chemiczny składnik THC-COOH. Poczytaj sobie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Vohringen: a, sorry, nie załapałem, że chodzi o kontrolę w momencie prowadzenia pojazdu. Tak jak kolega wyżej napisał. Tylko ślady metabolitów nie oznaczają bycia pod wpływem w danej chwili, o czym policja często zapomina. Tego bym się trzymał w dyskusji z nimi i ewentualnie przed sądem.