Wpis z mikrobloga

Nie polecam rozmawiać z nastolatkami o tolerancji. Z takim zasciankowym mysleniem dawno sie nie spotkalam a to dosc bliska rodzina. Przedstawiam Wam rozmowe z moim bratem ciotecznym ale nie zwracam za onkologa. Rozmowa odbyla sie wczoraj, dwie ostatnie wiadomosci wyswietlil ale juz nie odpisal :(

#rakcontent #logikaniebieskichpaskow #homoseksualizm #homofobia i troche #religia

Brat
Mam na myśli, że oni wszyscy (i nie zaprzeczaj, że tak nie jest) krzyczą wielce, że oni muszą mieć prawa itd, że chcą brać śluby, a jak ja chociaż delikatnie zasugeruje, że to nie do końca jest okej to od razu oskarżą Cię o homofobię

Ja
a co jest nie ok w ślubach homoseksualnych?

Brat
Dla mnie wszystko bo jest to niezgodne z moją religią, poza tym to jest autentyczny wybieg przeciwko naturze
To tak jakbny elektryki połączył plus z plusem i oczekiwał, że zadziała

Ja
czyli dyskryminujesz ludzi bo robia cos niezgodfnego z TWOJA religia
glupi przyklad
wycinanie lasow tez jest "wybiegiem przeciwko naturze"

Brat
Jesteś głupia jeśli mówisz, że dyskryminuję ludzi
Dyskryminuję to co oni robią
I jak to robią
Bo ja się nie obnoszę z tym, że jestem hetero
A oni wychodzą na ulicę i wielkie zamieszanie robią wokół siebie

Ja
ilu znasz ludzi homoseksualnych?

Brat
Znam ze trzy osoby

Ja
osobiscie?

Brat
Osobiście

Ja
i narzucaja Ci swoje poglady? co masz na mysli mowiac ze sie obnosza? trzymaja sie za rece publicznie czy co?
bo Twoim tokiem rozumowania kosciol katolicki tez sie obnosi

Brat
Oni tego nie robią, ale ja mówię o tym co robią w mediach, nigdzie nie widziałem, żeby para heteroseksualna nagłaśniała to, że są hetero
Tymczasem homo robią to co chwilę
Afiszują się z tym jakby byli niewiadomo kim
Nie zwracają uwagi na to, że komuś to przeszkadza

Ja
bo walcza o prawa o ktore hetero nie musza walczyc bo juz je maja —_(?)_/—
Kosciol Katolicki robiac procesje w boze cialo tez nie zwraca uwagi, ze komus to przeszkadza
heteroseksualni tez trzymaja sie za rece, caluja w miejscach publicznych itd

Brat
Mówisz o rzeczach które dzieją się od wieków i są przyjęte do porządku dziennego i stawiasz je na równi z jakimś dziwnym pomysłe grupy ludzi, któzy twierdzą, że są innej płci, czy że kochają osobę tej samej płci
Człowiek to zwierzę
Widziałaś homoseksualizm u innych zwierząt?

Ja
owszem
https://pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksualne_zachowania_zwierz%C4%85t
Odnotowano je do tej pory u ponad 1500 żyjących na wolności gatunków, a zjawisko to dobrze udokumentowano u ponad pięciuset z nich.

Brat
Dobrze i teraz pokaż mi, w jaki sposób mają takie zachowania zapewnić tym zwierzętom podstawowy cel(oprócz przetrwania) czyli wydanie potomstwa?

Ja
nie musza wydawac potomstwa ktore poniekad pokrywa sie z przetrwaniem. To teraz ja zadam Ci pytanie - wolisz byc wychowywany w heteroseksualnej rodzinie ale patologicznej w ktorej dominuje przemoc, gwalt i alkohol czy w rodzinie w ktorej tych zjawisk nie ma ale jest homoseksualna?
Pingwiny jesli nie znajda zyciowej partnerki odlaczaja sie od stada i zdychaja w samotnosci - w jaki sposób mają takie zachowania zapewnić tym zwierzętom podstawowy cel(oprócz przetrwania) czyli wydanie potomstwa?

Brat
Rzucasz bardzo trafnymi argumentami, ale nie możesz powiedzieć, że homoseksualizm czy transseksualizm, jest normalnym zjawiskiem?

Ja
jest normalnym zjawiskiem - wystepuje w naturze

Brat
Tutaj mam trochę mało kulturalny argument, ale chyba nie zasugerujesz mi, że anatomicznie odbyt służy do kopulacji, co?

Ja
usta tez nie a pary heteroseksualne uprawiaja seks oralny
zreszta analny tez uprawiaja niektorzy heteroseksualni

Brat
Ja już nie wiem jak ma z TObą rozmawiać, zresztą twoje poglądy to nie moja sprawa

Ja
no po prostu mnie nie zagniesz, a zagladanie ludziom co robia w lozku tez jest nie w porzadku
powiedz mi czy uprawiajac seks analny homoseksualisci kogos tym rania?
czy tworzac szczesliwy zwiazek kogos tym rania?

Brat
Tak bo to propagują, co moim zdaniem jest średnio inteligentne, bo dzieci/nastolatkowie, częstą ulegają mediom i taki nastolatek sb pomyśli "Ej to fajne! Od dzisiaj jestem gejem!" Chociaż wcale to się nie zgadza z jego faktyczną orientacją

Ja
ale pieprzysz
orientacja seksualna to cos na co nie mamy wplywu

Brat
Z tym, że orientację seksualną odkrywa się z wiekiem

Ja
ile znasz osob ktore zostaly gejami bo zobaczyly w mediach ze to fajne?

Brat
Nie muszę znać

Ja
albo chociaz jakies badania na ten temat ??
bo poki co nie odpierasz moich kontrargumentow tylko wymyslasz nowe pasujace do Twojej teorii

Brat
Strasznie się czepiasz badań i nauki, a przecież takie zachowania są oczywiste, skoro młodiz ludzie zaczynają pić i palić bo uważają, że to fajne, to dlaczego by nie zostać gejem bo to fajne?

Ja
zostałeś gejem?

Brat
Ty naprawdę masz tak napieprzone we łbie, że masakra
Nie wierzę, że jesteśmy rodziną bo chyba nikt u nas, nie ma tak głupich poglądów i jeszcze tak głupio sie przy nich upiera

Ja
aha, Ty wymyslasz teorie z dupy nie poparte zadnym doswiadczeniem ani badaniami, ale to ja mam napieprzone we lbie ??

Brat
Argumentuję przede wszystkim w zgodzie ze swoim sumieniem i światopoglądem

Ja
argumentuje sie ze stanem faktycznym a nie sumieniem
ja moge powiedziec ze morduje ludzi bo wysylam ich w ten sposob do nieba - z mojego punktu widzenia jest to dobre moralnie ale czy dobre obiektywnie?

Brat
Posuwasz się do bardzo skrajynych argumentów

Ja
a poglady nie zaleza od tego w jakiej rodzinie kto sier wychowal tylko od tego czy ma otwarta glowe i nie jest zamkniety na nowe zjawiska
Ty tez
nikt nie zostaje homoseksualista bo to modne
to tak nie dziala

Brat
Ale coś może być jednocześnie obiektywnie dobrz i obiektywnie złe
dobre*
Zresztą nie można na takie zjawiska patrzeć obiektywnie, gdyż zwyczajnie każdy człowiek ma zupełnie inne podejście do tego, nie da się tego wypośrodkować

Brat
o jakich zjawiskacfh teraz mowisz dobre?

Brat
Mówię o homoseksualizmie
Każdy człowiek ma deczko inne do tego podejście

Ja
otyłość tez jest niezgodna z natura. mam Cie dyskryminowac?

Brat
(już to robiliście jak byłem maly)

Ja
i czy to było dobre?
ze dyskryminowalismy Cie tylko dlatego ze byles inny niz my?
mimo ze nikogo tym nie krzywdziles

Brat
Ale czy ja podchodzę do homoseksualisty i mówię mu "jesteś pedałem wypi******j z Polski"? Ja tylko nie boję się publicznie wygłaszać swoich poglądów tak jak robią to oni
W pewnym sensie dyskryminuję to co robią, bo nie zgadza się to z moimi(i wielu ludzi) poglądami, ale nikomu nie robię krzywdy

Ja
robisz krzywde dyskryminujac ich
nie kazdy homoseksualista manifestuje swoja orientacje, wiekszosc zyje bardzo po cichu. a Ty dyskryminujesz WSZYSTKICH

Brat
Czy powiedzienie komuś, czy napisanie "MOIM ZDANIEM jest to nie właściwe, bo..." jest krzywdzeniem kogoś? Oni też mówią "Moim zdanie homoseksualiści powinni mieć prawa"

Ja
czy jesli napisze "moim zdaniem kobiety nie powinny miec zadnych praw" to bedzie to ok?
publicznie
czyli to manifestuje

Brat
To odpowiedz sobie, czy to sprawia, że kobiety nie mają praw?
Nie
Nie więc nie zrobiłaś nikomu krzywdy

Ja
ale moze znalezcc sie ktos kto przeczyta to i pomysli "ej w sumie racja" zacznie zbierac podpisy ktore mowia o zabraniu praw kobiet i jakos to przeforsuje - czy moge wtedy umyc od tego rece?
bedzie to krzywdzace dla kobiet a ja sie do tego przyczynie
na tym polega propagowanie pewnych wartosci i tylko i wylacznie dlatego o tym rozmawiamy - nie marnowalabym czasu gdybym nie chciala Ci uswiadomic ze sie mylisz
bo wciaz nie dostalam odpowiedzi dlaczego zawieranie malzenstw homoseksualnych jest zle

Brat
Uważam, że celem małżeństwa, poza wzajemną miłością, jest wydanie na świat i wychowanie dziecka, co w przypadku par homoseksualnych jest niemożliwe

Ja
wsrod niektorych heteroseksualnych par tez. wiec moze zabronimy zawierac malzenstwo bezplodnym?

Brat
Bezdpłodność jest chorobą, którą da się wyleczyć lub ominąć

Ja
w jaki sposob ominac?
i dlaczego tego pominiecia nie moga stosowac osoby homoseksualne skoro Twoim zdaniem tez sa chore?

Brat
In vitro? Nie powiedziałem, że są chore

Ja
ale in vitro jest sprzeczne z tym co glosi KK
na moje pytanie co Ci nie odpowiada w malzenstwach homoseksualnych napisales:
"Dla mnie wszystko bo jest to niezgodne z moją religią, poza tym to jest autentyczny wybieg przeciwko naturze"
in vitro tez jest niezgodne z Twoja religia i jest wybiegiem przeciwko naturze - dlaczego wiec in vitro jest ok a malzenstwo homoseksualne nie? dlaczego stosujesz podwojne standardy wg wlasnego widzimisie?

Brat
Cóż in vitro faktycznie jest potępiane przez kościół, ale nie wyklucza Cię to z kościoła, więc jeśli małżeństwo pragnie dziecka to in vitro jest w pewnym sensie okej(aczkolwiek nie do końca) jednak możesz uzyskać rozgrzeszenie z in vitro, sytuacja odmienna ma się jeśli idzie o homoseksualizm, ponieważ raczej nie zmienisz nagle orientacji, więc dalej pozostajesz w grzechu, tak to wygląda od strony kościoła

Brat
A co do wybiegu przeciwa naturze? Medycyna robi to ciągle

Ja
no ale to byl Twoj argument xD
aha dczyli moge grzeszyc i postepowac zle bo i tak dostane rozgrzeszenie?
a medycyna tak jak i nauka w wiekszosci to ateisci
ale w sumie to ostatnie to nieistotne
chyba ze chcemy odrzucic medycyne bo podobnie jak homoseksualisci wybiegaja przeciwko naturze

Brat
Poczytaj sb katechizm kościoła katolickiego i Biblie a dopiero potem próbuj takich dyskusji. Jeśli grzeszysz zuchwale w nadziei rozgrzeszenia, to nie możesz dostać rozgrzeszenia, jeśli popełniasz grzech taki jak in vitro, którego owocem jest nowe życie i zrobiłaś to tylko dlatego , że nie było innego wyjścia, a bardzo pragnęliście tego dziecka, to możesz uzyskać rozgrzeszenie

Brat
Nie nie możesz sobie grzeszyć, bo nie dostaniesz rozgrzeszenia jeśli będziesz to robiła zuchwale

Ja
w biblii nie ma nic o in vitro

Brat
Jest o grzeszeniu ??
Tymczasem bywaj idę w pole

Ja
to Ci zostawie tylko wiadomosc - bycie innym nie jest złe, ale nienawisc do innych tylko dlatego ze sa inni od Ciebie jest zle i niezgodne z biblia na ktora tak chetnie sie powolujesz
Ci do in vitro jeszcze - wg tego co napisales jest zle, chyba ze w ten sposob stworzysz niwe zycie to wtedy jest dobre. Czy to nie jest sprzeczne?
  • 43
  • Odpowiedz
@MangoZjem: Beton jak masa ludzi w tym kraju. Ile ja już podobnych dyskusji przeprowadziłem, nie zliczę... Można im obalić każdy argument, a i tak będą zabraniali innym tego co uważają za złe, bo tak uważają i mają prawo. I najgorsze jest to, że nawet jak im wskażesz paluchem, że nie mają racji i ich argumenty są błędne (jak np. ten o zwierzętach), to nawet krzty pokory nie okażą i już od
  • Odpowiedz
@Yezdemir: strasznie mnie to boli bo to jednak rodzina a jest strasznie zindoktryzowany i niekonsekwentny w swoich pogladach. ma zasadzone w glowie na sztywno ze homoseksualisci sa zli i #!$%@?
  • Odpowiedz
@MangoZjem: Może jeszcze zmądrzeje... :) To i tak nic, kiedyś się posprzeczałem ze znajomymi, bo... uwaga uwaga... chcieli iść rzucać kamieniami w "pedałów na marszu wolności". Niby cywilizowani, kulturalni ludzi - byłem w szoku. Czasem mam wrażenie, że ta męska niechęć do gejów to po prostu ukryte obawy o swą męskość, bo a nuż jeszcze im się spodoba. ;)
  • Odpowiedz
@Yezdemir: mam nadzieje chociaz mieszkanie z babcia i moja ciocia a jego mama- ktora mimo ze jest mega rowna kobieta i bardzo ją kocham to jest strasznie konserwatywna, moze mu nie wyjsc na dobre ale z drugiej strony bedaw2c w liceum tez mialam zasciankowe myslenie i dyskryminowalam homoseksualizm chociaz nigdy nie bezposrednio - w sensie nie rzucalam w "pedalow" kamieniami :D
  • Odpowiedz
@MangoZjem: Spokojnie, w tym wieku to się ma kogel mogel w głowie i poglądy zmienia się jak skarpetki, a 15 lat później samemu łapie się za głowę jak w ogóle mogliśmy tak myśleć. ;) I z tego co widzę to samozaparcia do nawracania ludzi Ci nie brakuje, więc jak trochę nad nim popracujesz, to może nakierujesz go na właściwe tory.
  • Odpowiedz
@Yezdemir: skonczy sie tak, ze on powie ciotce o rozmowie ze mna, a ona do mnie zadzwoni czego go namawiam do popierania pedalow xD ale mysle, ze z nawracaniem sie wstrzymam kilka lat i dam mu szanse zmadrzec samemu a jak nie to wtedy bede nawracac ;p
  • Odpowiedz
@MangoZjem: To może przy okazji też nawrócisz ciotkę? ;) Ale w sumie racja, że póki co lepiej taktycznie odpuścić, bo jest wrogo nastawiony, niech przetrawi co mu przekazałaś, może coś tam wykiełkuje i wtedy go z flanki bach.
  • Odpowiedz