Wpis z mikrobloga

Byłem na rozmowie o pracę. Fajnie mi się gadało. Później dostaje maila, że nie dostałem tej pracy ale zaproponowano, że napiszą mi co było okej, a co było nie tak.
A więc dowiedziałem się ciekawych rzeczy:
- W ogłoszeniu było, że wymagana jest znajomość twurczości Adama Mickiewicza. To na rozmowie się dowiedziałem, że jednak o Adamie Mickiewiczu to będę mógł dopiero za pół roku uczyć. Póki co uczą o Juliuszu Słowackim. No i taki był zarzut, że nie umiem zagadnień wymaganych w ogłoszeniu. Tylko, rze w ogłoszeniu nie było kompletnie nic na temat Juliusza Słowackiego.
- Przez całą rozmowę mówiłem o tym jak lubię Adama Mickiewicza i dorzuciłem też Henryka Sienkiewicza. Bo i to było w ogłoszeniu, znajomość jego twórczości. To dostałem odpowiedź, że nie powinienem tak wychwalać tych dwóch pisarzy bo póki co nauczana jest twórczość Juliusza Słowackiego. Nie wiedziałem kompletnie nic o jego twórczości więc o niej nie mówiłem, dodatkowo nie tego dotyczyło ogłoszenie.

I tak to jest gdy chce się zostać #polonista5k. Mirki, #zalesie i #przegryw bo już nie mam siły do tego. Dodatkowo łatwiej byłoby mi znaleźć pracę w #programowanie i być #programista15k ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 13