Wpis z mikrobloga

Nie każdy wie, że korzystając z 64 bitowego procesora i 64 bitowego Windowsa, nie oznacza automatycznego wykorzystywanie aplikacji i systemu w trybie 64 bitowym. Defaultowo Windows jest w trybie 32 bitowym - są to przestarzałe, powolne instrukcje procesora.

Jak masz procesor 64 bitowy, to aby przyśpieszyć pracę Windowsa, możesz usunąć folder c:/Windows/System32 . Po usunięciu, system stworzy folder System64, przez co wymusisz wykorzystywanie 64bitowej architektury.

#windows #protip #komputery
C.....u - Nie każdy wie, że korzystając z 64 bitowego procesora i 64 bitowego Windows...

źródło: comment_vEYU0mLPGZZ1Ke5bRijFfZPCtsWB1pV8.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@kefaise

trzeba w jednej wersji


To mam problem. Bo licencję mam tylko na jedną wersję. Jak to obejść? W ostateczności kupię drugi W10, ale nie chciałbym bezsensowne wydawać kasy.
A czy jak zainstaluję W10 3x to będę miał 96bit? A jak 4x to 128bit? Bo z rozmowy wynika, że tak, ale wolę się upewnić. Oczywiście biorąc pod uwagę, że instaluje Windows 32bit. Może udałoby mi się zbudować super komputer dzięki
  • Odpowiedz
@kefaise

Możesz wpisać dwa razy ten sam klucz.


Zaraz sprawdzę czy działa. Rozmawiałem z MS przez telefon. Powiedzieli, że tak nie wolno i powinienem kupić jeszcze jedna wersję Win, ale i tak sprawdzę, bo prawdziwe 64bit to nie byle co a czekać mi się nie chce aż kurier zostały mi płytę z Windowsem.
  • Odpowiedz
@Nolaan_ Weź nie gadaj! Zainstalowałem 2x32bit i mam 64. Poważne info - sprawdziłem. Analogicznie jak dołożę jeszcze jedną instalkę 32bit to będę miał 96bit rzeczywiście Win30. Boże...
  • Odpowiedz
@wojcir

jest prostsza metoda , wystarczy zmienić nazwę katalogu z /System32 na /System32*2

To nie działa. Sprawdziłem i system32*2 i 64*1 i 64 i 16*4. Tylko skasowanie działa.
  • Odpowiedz