Wpis z mikrobloga

Ej #brexit to nie tak przypadkiem że Irlandia (ROI) dostanie po tylku trochę na początku bo ceny pójdą do góry i w ogóle, ale to nie tak ze to szansa dla importerów? Bo tak teraz doszedłem do wniosku że rynek aż sam się stworzy i sam się będzie prosił o wypełnienie. Ceny będą sztucznie wysokie narzucone przez uk, a import już jest opłacalny nie mówiąc o sytuacji w przyszłości, poza tym przecież relacje Roi z Eu się nic nie zmienia.. Więc będzie to szło na aktualnych zasadach importu. Źle myślę?
#biznes #irlandia #dublin #uk #firma #pieniadze #zarabianie #gospodarka #ekonomia
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wyobraź sobie import do ... województwa Ślaskiego. Tyle mniej-więcej ludności ma Irlandia - z tym, że rolników jest procentowo dużo, dużo więcej. Czyli sama zasada jest ok, tylko rynek bardzo wąski. Pomijam - że specyficzny i cena NIE jest kryterium tak ważnym jak w Polsce.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@bialy100k jeśli cena nie jest tak ważnym kryterium jak w pl to tylko poszerza horyzonty i ułatwia sprawę :) import jest bardzo opłacalny do wielu na prawdę kiepskich w położeniu krajów, więc czemu nie do irl?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@JuneJohn brexit jeśli będzie tak jak wielu zapowiada, zmieni trochę sytuację w Irlandii na gorszą, będzie drożej, więc będzie inaczej niż jest teraz - dlatego teraz takie coś nie istnieje a ma szansę zaistnieć w momencie brexitu.

"Gdyby to miało tak wyglądać to już by tak wyglądało i nie potrzeba do tego brwxitu"
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@JuneJohn tak na logikę biorąc, przyglądam się temu z boku, każdy problem tworzy nowe miejsce na kogoś biznes. Były drogie taksówki był monopol, powstał uber, wybieranie jedzenia zajmowało dużo czasu, ludzie się irytowali, powstało just eat / pyszne.pl I cała masa takich biznesów.
  • Odpowiedz
@Seishin: właśnie odkryłeś jak działa rynek, jak to zrozumiałem to nie mogłem spać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tyle, że Irlandia, w moim odczuciu, to bardzo specyficzny rynek. Może nie poznałem go do końca.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@JuneJohn już od dawna się tym interesuje, więc wszelkie podobne prawdy "biznesu" dawno znam :) na pewno jest specyficzny, ale Irlandia ma 4% wzrost gospodarczy i ciągle on rośnie więc o czymś musi to świadczyć. Mimo swojej innej specyfiki jest nad wyraz dobry :)
  • Odpowiedz
@Seishin: dlatego nie powiedziałem, że rynek jest zły czy niedobry tylko specyficzny.
Co innego poznać wszystkie prawdy biznesu z książki, a co innego zobaczyć to "na żywo" :) Niby to samo, a coś całkiem innego.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol czyli wiesz co to oznacza? Że każdy kto chciałby z UE dobrze handlować z UK, musi się przenieść do Irlandii, jest tu spore pole do popisu dla rządu Irlandii, i może to ściągnąć na prawdę sporo inwestorów.
  • Odpowiedz
@Seishin nie wiem co to znaczy. Póki nie zostanie ustalony konkret i sposób na wdrożenie go to można tylko gdybać. Pewne jest tylko to, że jak na razie i rząd Irlandii i wlk Brytanii chce utrzymać aktualna sytuacje czyli właśnie status quo. Jakie efekty to przyniesie nie wiadomo dlatego w przeciwieństwie do ciebie nie będę gdybal bo nie ma żadnych twardych nformacji na których można wysuwać prognozy. Zwłaszcza że w zależności
  • Odpowiedz