Wpis z mikrobloga

Mirki, czy w waszych firmach odliczacie czas na toaletę swoim pracownikom?

Chciałbym wprowadzić coś w swojej firmie z racji tego, że mamy podejrzenia że wiele osób urządza sobie tam facebookowe maratony. (Przez co tracimy)

Czytałem, że to funkcjonuje w Amazonie, a pracownicy są zadowoleni. Dlatego też chcemy umieścić terminale do odbijania kart przy toalecie(by czas pracy był rzeczywisty/nie testowaliśmy tego)

Innym pomysłem jest kupienie zaklocaczy sieci GSM w toaletach (mieliśmy tydzień (testy) działają nie zakłócają innych biur) i sprawowały się świetnie. Dodam, że nie robimy problemów gdy ktoś przejrzy Facebooka gdy wykona swoje zadania/wykona prywatny telefon (żaden problem)
(Mieliśmy nawet gościa który natarczywie odpisywał na Tinderze z komputera służbowego)
Jak rozwiązujecie ten problem w waszych firmach?

#pytanie #pytaniedoeksperta #pracbaza #prawo #czas #pieniadze #praca #firma #biznes #facebook #instagram #tinder
  • 222
  • Odpowiedz
@jmuhha: nie karty, tylko licznik czasu na kompie który jeśli nie został zmieniony na „comfort break” to po wygaszeniu ekranu sam się przełączał na „comfort break”. Był to jeden z powodów czemu odszedłem, wole być rozliczany z tego co zrobiłem przed kompem, a nie w kiblu ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@poprostumort: czy ja komuś chce zaszkodzić?

Wskaż mi paragrafy do tego PiPu bo chętnie ich przyjmę i zaparzę komisji kawę.

Zgodnie z art. 11 [1] kodeksu pracy zatrudniający musi szanować godność i inne dobra osobiste pracownika.
 Nie może także dopuszczać się jakiejkolwiek dyskryminacji związanej m.in. z płcią, wiekiem czy stanem zdrowia (art. 11 [3] k.p.).

Przestrzegając tych zasad, wolno mu wprowadzić postanowienia dotyczące organizacji pracy. Na ogół określają to regulaminy pracy.
  • Odpowiedz
@jmuhha: już widzę te rozmowy: Panie Mirku, 23.08 siedział Pan 17min w toalecie. -kierowniku, ale ja ostrego kebaba jadłem dzień wcześniej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jmuhha: art. 8 „nie można czynić ze swego prawa użytku, który byłby sprzeczny ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony”

Pójście do kibla to kwestia podstawowych czynności fizjologicznych. Ograniczenie tej możliwości, w Twoim wypadku przez potrącanie tego z czasu pracy, jest sprzeczne zasadami współżycia społecznego.

Spójrz na to z tej strony, jeżeli ktoś
  • Odpowiedz
@Iskaryota: ehhh jak Ty maturę zdałeś z takim brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem? Niemcy najpierw byli produktywni a potem dobrze zarabiali. A Ty chcesz żeby ludzie najpierw dobrze zarabiali i dzięki temu stali się produktywniejsi. To jest ślepa uliczka.
  • Odpowiedz
@dzihau: poszukam, miałem takie badania gdzieś na mailu bo mi ojciec wysyłał. Jest wiele innych czynników wpływających na produktywność niż płacenie ludziom więcej, serio :)
  • Odpowiedz
nie no bo ich płaca nie ma nic do ich produktywności xD


@Iskaryota: To zależy jak rozliczna jest płaca. Powiem tak, moja różowa jest likwidatorem. W firmie w której pracowała do niedawna dostawałeś niezłą podstawę i raz na ruski rok śmieszną premię "uznaniową". W tej do której się przeniosła dostajesz ciut gorszą podstawę (porównując te same stanowiska) i premię miesięczną uzależnioną od wydajności (za przekroczenie sensownego standardu dostajesz dodatkowe pół podstawy).
  • Odpowiedz
@jmuhha: U nas w firmie widząc po moim przypadku na przykład to w kiblu powstają często bardzo dobre pomysły. Poza tym człowiek czasami myśli nad problemem i wpada na sposób rozwiązania go. Poza tym z tego co kojarzę to w Polsce na każdą 1h godziną pracy przed kompem jest 5 min przerwy. Masz tego świadomość?
  • Odpowiedz
@arnoldvon: oczywiście, że mamy świadomość. W pracy możemy korzystać z ps-a, integrować się, sposnorujemy ciasto, zimne napoje dla naszych pracowników. Jesteśmy pro pracowniczy.
  • Odpowiedz
@jmuhha: zainstalujcie zakłócacz, chętnie popatrzę jak was jakiś pracownik #!$%@? do UKE za nadawanie w paśmie komercyjnym bez stosownego zezwolenia i #!$%@?ą wam wielotysięczną karę, wtedy będą zyski XD
  • Odpowiedz
@jmuhha ja #!$%@?, i jak tu ma być dobrze XD Jebnij te karty i dostań -100 do nastroju w firmie to Ci się może poprawi. Dobro pracownika a kontrola nawet w toalecie? Od razu dajcie limit; 5 minut i nie dłużej bo premia #!$%@? a jak ktoś nie zdąży to przykro, najwcześniej za 2 godziny ponownie XD Ps. Ile płacicie? Pewnie w #!$%@? bo tak dużo tracicie na tych 10 minutach 8)
  • Odpowiedz