Wpis z mikrobloga

#zalesie #budownictwo
Cały czas szukamy z #rozowypasek działki. Jakiś koleś się do nas zgłosił, że ma działkę na sprzedaż - jedziemy oglądać - WIECIE JAKĄ CENĘ NAM POWIEDZIAŁ!!? 25 tysięcy za ar..... gdzie działki w tych miejscowościach co szukamy to 7-9 tysięcy kosztują. Jego działka okej była ładna, moglibyśmy ją nawet wziąć - ale w ogóle nie uzbrojona, media ciągnąć po 400 metrów .....
A dialog wyglądał tak:
- Proszę Pana, Pan jest poważny z tą ceną ?? 25 tysięcy za ar?
- tak,
- No ale przecież szukamy działki od 3 - 4 miesięcy i znam ceny i działki w tym rejonie można kupić po 8 tysięcy za ar, już uzbrojoną z wydaną decyzją o warunkach zabudowy
- No i co z tego ? Siedze w Ameryce, przyjechałem tu do dzieci na wakację - ja wcale nie muszę tej działki sprzedawać ale pomyślałem, że może komuś umilę życię i spełnie ich marzenie dlatego się do was odezwałem
- Spełni marzenie !? Dlatego chce Pan nam sprzedać działkę 22 arową za ponad 500 tysięcy.
- Ja chcę za nią wziąć 120 tysięcy euro - to jest chyba dobra cena
- Do widzenia
- Proszę dać znać jak się Pan namyśli bo jestem tutaj do 15 sierpnia.

no popi3rdoliło typa.
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@samuraj24: człowieku jak kiedyś pojechałem oglądać mieszkanie z rynku wtórnego tak trochę w ciemno by wiedziałem gdzie jest, ale był pośrednik, który wydawał się mocno tajemniczy ( p.s nie lubię tego zawodu ). No jedziemy, mieszkanie jest, ściany są, ale ogólnie burdel do kompletnego remontu. Ok, rozmowa o cenie, właściciela nie ma z nami, a gość wyjeżdża z ceną wyższą od cen nowych mieszkań deweloperskich. Mówię mu, że chyba coś
  • Odpowiedz
@poznanskijanusz: kiedyś też spotkałem się z podobną logiką - mieszkanie w kompletnej dziurze (miałbym do roboty 40km w jedną stronę), do kompletnego remontu, poszedłem zobaczyć, bo ktoś mi podrzucił cynk, że wisi baner na balkonie. Ja zakładałem, że za 100k mógłbym pomyśleć o kupnie, gość wyjechał z ceną chyba 180k i była mniej więcej ta sama argumentacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz