Wpis z mikrobloga

Ktoś kto uważa się za Polaka nigdy nim nie będzie w pełni jak nie nauczy się mówić po polsku.


@Menypeny: no ja cię proszę

o ksenofobii, nacjonalizmie, grzechu ciężkim rasizmu, zrobię odrębną wrzutkę xD
  • Odpowiedz
skoro ta osoba nie zna nie rozumie i nie reprezentuje polskości.


@Menypeny: dobrze że ty siedzisz w jej głowie i masz kompetencje oceniać jej rozumienie i czucie się polakiem, i czy może reprezentować
  • Odpowiedz
@spere: dobrze, żeby ci to ułatwić zalozmy, ze nigdy nie nauczyła się języka polskiego, nie obracała się wśród Polaków, nigdy nie była w Polsce, jej ojczysty język to hindi, nie poznała kultury polski i tylko się czuje Polka, nie ma polskiej rodziny, chodzi, mówi wszystkim, ze jest Polka i pluje na ludzi, teraz ci ludzie mówią, ze ci Polacy to idioci i chamy. No to takie coś powiedziałeś i już
  • Odpowiedz
@Menypeny: ale ci spośród chrześcijan, którzy demonstrują arogancję, wyższość, pychę, od niemowlęcia wychowywani byli na chrześcijan, dorastali w tej wierze, znają ją z wielu lat nauki religii, z uczestnictwa i słuchania kazań pouczeń i nauk

tym bardziej boli, jak krew w piach
  • Odpowiedz
@spere: dlatego właśnie oni się czuja ale wcale nimi nie są, są amebami bez prawdziwej tożsamości i filozofii życia. Takim ludziom należy współczuć ale napewno się na nich nie obrażać.
  • Odpowiedz
@spere: przede wszystkim polski katolicyzm nie jest tylko wyznaniem, jest przede wszystkim postawą światopoglądową, a kler jest de facto organem politycznym, który jest języczkiem u wagi w kolejnych wyborach. Ponosi moralną odpowiedzialność za rozrost bojówek prawicowych, które gości na Jasnej Górze.

Jestem obecnie agnostykiem, nie mam nic do wiary chrześcijańskiej, poświęciłem mnóstwo czasu na studia nad rękopisami z Qumran, gnoza chrześcijańska jest mi bardzo bliska, ale polski kler to zakała,
  • Odpowiedz
Nie wywyższam się jako katolik, uważam,że ateista, buddysta itd. to ludzie a nie dzicz.
Ale na wypoku jest masa gimboateistów i gimbokatoli którzy wywyższają się nad innymi.
  • Odpowiedz
co ma osobista wiara w Boga wspólnego z instytucją, która sobie wiarę w Polsce uzurpuje?


@bluehead: mój wpis nie był o instytucji, która swoją drogą jest zepsuta coraz bardziej, ale o pewnych zachowaniach, niektórych wykopowych wierzących, którzy biorą udział w religijnych kłótniach tu.
  • Odpowiedz
@spere: po co tagujesz mikromodlitwa? Masz tag bekazkatoli, tam wylewaj swoje żale zamiast spamować. Tag mikromodlitwy to w ogóle fenomen, bo większość wpisów pochodzi tam od aroganckich gimboateistów :)
  • Odpowiedz