Wpis z mikrobloga

W sumie jest to całkiem przerażające że, gdy jesteś mały, nieświadomy, szaman polewa twoją głowę wodą i zostajesz włączony do sekty z której nie da się wypisać (apostazja to nie wypisanie się z kościoła), potem od małego jesteś indoktrynowany, nawet w szkołach państwowych.A nawet jak dorośniesz i stracisz wiarę, to i tak pod przymusem musi finansować tą instytucje z której nie da się wystąpić () #bekazkatoli #4konserwy #religia #wiara #ateizm #gimboateizm #chrzescijanstwo
  • 155
  • Odpowiedz
  • 22
@KiraQueen dlatego nie chrzcisz dziecka i tyle. Na początku rodzina ma wąty, wymyślają historyjki: "kuzynka miała atak duszącego kaszlu. Nikt nie mógł jej pomóc, ale na szczęście w szpitalu akurat przechodził ksiądz. Zapytał, czy jest ochrzczona. Kiedy okazało się, że nie - ochrzcił ją i przestała kaszleć". Tak próbowała mnie namówić osoba bliska z rodziny męża.
Moja babcia mówiła, że szatan po nas przyjdzie. Przyszedł w postaci zdalnie sterowane i BMW.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@KiraQueen: to zakłamanie w religii katolickiej jest po prostu żałosne. Własnej podstawy wiary nie znają i kłócą się z innymi którzy widzą realny sens wiary. Poniższy tekst świetnie to opisuje podając za przykłady cytaty z biblii.

Chrzest przez zanurzenie powinna przyjąć każda osoba, która uwierzyła w Jezusa Chrystusa i pragnie podążać za Jego naukami. W Dziejach Apostolskich czytamy: "Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego... Ci więc, którzy przyjęli słowo jego, zostali ochrzczeni" (Dz.2:38.41).

Z tej też przyczyny wiele kościołów nie chrzci dzieci, dopóki nie są dość dojrzałe, aby zrozumieć podstawy chrześcijańskiej wiary i samodzielnie podjąć taką decyzje. Wielu z nas zostało ochrzczonych, jako małe dzieci. I choć było to owocem szlachetnych pobudek naszych rodziców. Rodzice nie mogą zbawić dzieci swą wiarą i uczynkami. Biblia mówi, że "każdy z nas za samego siebie zda sprawę Bogu" (Rz.14:12).

Chrztu w wieku niemowlęcym nie byliśmy świadomi, ani nie był wyrazem naszej wiary, Biblia zaś mówi wyraźnie, że ochrzczony może być dopiero ten, kto uwierzył i nawrócił się (Mk.16:16). Dopiero, gdy człowiek osobiście pozna nauki Jezusa i uwierzy, może przyjąć chrzest, tak jak Jezus, przez zanurzenie. Chrzest nie ma magicznego znaczenia sam w sobie. Jest symbolem naszej społeczności z Jezusem, a nie środkiem do zbawienia. Zanurzenie zawiera symbol śmierci i zmartwychwstania Zbawiciela, oraz zewnętrzny znak nawrócenia.

Do chrztu trzeba spełnić jeden warunek - uwierzyć. Tych, którzy się nawracali chrzczono, gdy uwierzyli w Chrystusa, poznali i przyjęli fundamentalne zasady wiary kościoła chrześcijańskiego. Dzieje Apostolskie sprawozdają "Kiedy jednak uwierzyli Filipowi, który zwiastował dobrą nowinę o Królestwie Bożym i o imieniu Jezusa Chrystusa, dawali się ochrzcić, zarówno mężczyźni, jak i niewiasty. Nawet i sam Szymon uwierzył, gdy zaś został ochrzczony, trzymał się
  • Odpowiedz
W sumie jest to całkiem przerażające że, gdy jesteś mały, nieświadomy, szaman polewa twoją głowę wodą i zostajesz włączony do sekty z której nie da się wypisać (apostazja to nie wypisanie się z kościoła), potem od małego jesteś indoktrynowany, nawet w szkołach państwowych.A nawet jak dorośniesz i stracisz wia


@KiraQueen: Dokładnie. To samo z heterykami. Od małego uczą dzieci że mają mamę i tatę, piszą o tym w podręcznikach do
  • Odpowiedz
@Hatespinner: Dlaczego wrzucasz wszystkich księży do jednego worka? Ludzie którzy przez setki lat kształcili naszych przodków, byli autorytetami i jednymi z najbardziej wykształconych ludzi. Ci którzy nauczali o miłości do bliźniego, pokoju i honorze. Apostołowie Syna Boga dziś są mieszani z błotem, pomyjami i opluwani. Tak jak opluwana jest dobra nowina. Bracie chociaż sam rzadko się modlę to od dziś będę to robić za ciebie i za mnie i wierzę,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Idź się lecz, popieram związki homo, ale trqnsy to dla mnie zaburzenie są tylko dwie płcie, ale mogę ewentualnie przyjąć że jest płeć umysłowa i jeśli męszczyzna się czuje kobietą, to może być kobietą mentanie, ale i tak pozostanie męszczyzną.
  • Odpowiedz
@Tussipini: Bo każdy ksiądz jest oszustem, na tej samej zasadzie jak każdy złodziej jest przestępcą. A to, że istnieją wykształceni, mający dobre zamiary złodzieje i księża nie ma nic do rzeczy.

A teraz goń się trollu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ohh wait, nie umiałaś mówić... Więc po #!$%@? się #!$%@? do religii? #!$%@? się do rodzinki a nie na wykopie najeżdżasz na katolików i szukasz atencji, bo ostatnio moda na #bekazkatoli trwa w najlepsze. Szkoda, że nie masz beki z islamu.


@Protector: to jest jedna z najgłupszych rzeczy, jakie ostatnio czytałam ze strony katoli. Wszystkie rodziny wierzące chrzczą swoje dzieci, bo zakładają, że ono też będzie zawsze wierzące
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mateusz-zahorski: Jak dyskutujemy o sprawach tutaj na ziemi, to ja proszę nie #!$%@? w to Jahwe bo Allah się z tobą rozliczy. Po za tym w wpisie chodzi o to że z kk jak z jakieś sekty nie da się wyjść.
  • Odpowiedz
@mateusz-zahorski: dziecko może chcieć jeść, albo się przytulić, ale nie chce być polana wodą przeć czarodzieja w sukience który sobie i innym wmawia że jego bóg z spośród tysięcy bogów na całym świecie jest tym jedynym, a miliardy ludzi się myli
  • Odpowiedz
W sumie jest to całkiem przerażające że, gdy jesteś mały, nieświadomy, szaman polewa twoją głowę wodą i zostajesz włączony do sekty


@KiraQueen: na wniosek twoich rodziców

zostajesz włączony do sekty z której nie da się
  • Odpowiedz
dziecko może chcieć jeść, albo się przytulić, ale nie chce być polana wodą przeć czarodzieja w sukience który sobie i innym wmawia że jego bóg z spośród tysięcy bogów na całym świecie jest tym jedynym, a miliardy ludzi się myli


@VeleiN: No nie chce też być kąpane. Rodzice mają czekać do 18 roku życia?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@ediz4: Odpisałem na taki debilny komentarz jak twój już wcześniej, nie porównój edukacji,szkoły, dzięki której będziesz w stanie znaleźć prace, poznać kolegów, oraz zapewnienie bezpieczeństwa przez szczepienia do gusłów magów i szamanów.
  • Odpowiedz
Odpisałem na taki debilny komentarz jak twój już wcześniej, nie porównój edukacji,szkoły, dzięki której będziesz w stanie znaleźć prace, poznać kolegów, oraz zapewnienie bezpieczeństwa przez szczepienia do gusłów magów i szamanów.


@KiraQueen: A kto jest od określania co jest dla dziecka ważne a co debilne - Ty? Możesz jesteś zwolennikiem autorytaryzmu albo totalitaryzmu który zabierze wszystkie dzieci i będzie kształcił według jednego ustalonego programu? Zdajesz sobie sprawę że to będzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@ediz4: Ale ty chcesz kształcić dzieci, według jednego programu, katolickiego. Sam chrzest dzieci to herezja, to Jezus mówił żeby chrzcili się ci którzy w niego uwierzyli.
  • Odpowiedz
@ediz4: kąpiel wynika z dbałości o higienę i zdrowie dziecka. Chrzest to jest obrządek wciągania nieświadomych dzieci w szpony wielkiej Organizacji
  • Odpowiedz