Wpis z mikrobloga

W sumie jest to całkiem przerażające że, gdy jesteś mały, nieświadomy, szaman polewa twoją głowę wodą i zostajesz włączony do sekty z której nie da się wypisać (apostazja to nie wypisanie się z kościoła), potem od małego jesteś indoktrynowany, nawet w szkołach państwowych.A nawet jak dorośniesz i stracisz wiarę, to i tak pod przymusem musi finansować tą instytucje z której nie da się wystąpić () #bekazkatoli #4konserwy #religia #wiara #ateizm #gimboateizm #chrzescijanstwo
  • 155
  • Odpowiedz
@Martellus: Mogą wychować według własnych przekonań, napisałem to w komentarzu, ale to nie zmienia faktu że chrzest dzieci to herezja względem bibili i zła praktyka. Związki wyznaniowe niech finansują wyznawcy. A sam wpis jest o nie możliwości wypisania się z kk i tego nie zaprzeczysz.¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@ZbrodniarzWojenny:

sztuczka magiczna....

xD

apostazja to nie wypisanie, bo moje dane dalej są w księdze....

To tak jakbyś kazał usunąc twoje dane w towarzystwie ubezpieczeniowym w którym masz polise ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli uważasz że łamią prawo to do prawnika - z chęcią poczytam o wygranym procesie.
  • Odpowiedz
@KiraQueen: W sumie jest to całkiem przerażające że, gdy jesteś mały, nieświadomy, urzędnik wpisuję twoje dane do bazy i zostajesz włączony do sekty z której nie da się wypisać (nie możliwe jest ostateczne zapomnienie języka), potem od małego jesteś indoktrynowany, przede wszystkim w szkołach państwowych (nawet kilka razy tygodniowo) .A nawet jak dorośniesz i stracisz potrzebę posługiwania się językiem polskim, to i tak pod przymusem musi finansować Radę Języka Polskiego.
  • Odpowiedz
@KiraQueen: Fakt, że twierdzisz, iż "sekta" czyli przekładając na język ludzi - Kościół Katolicki nie może nic wnieść do twojego życia, świadczy o tym, że jesteś osobą wybitnie niedojrzałą emocjonalnie. Jeżeli kiedykolwiek dojrzejesz do momentu w którym zaczniesz sobie zadawać pytania o podstawy jestestwa, to z całą pewnością docenisz KK.
  • Odpowiedz
@Wiejski_inteligent: To wy raczej nie rozumiecie byłem wierzącym jak prawie każdy ateista, w Polsce. KK i straszenie bogiem jedynie wpędziło mnie w jeszcze większe wahanie emocjonalne, strach i wstyd, a #!$%@? że muszę dojrzeć żeby zrozumieć kk jest debilne.
  • Odpowiedz
@KiraQueen Nie czytałem całej dyskusji, sorry. Nie da się, bo chrzest nie jest zwykłym 'zapisaniem' się, tylko wyciska na człowieku niezmazywalne 'piętno', które już na zawsze czyni ochrzczonym.
  • Odpowiedz
@dr_zajac: Ok, tylko że pierwsi chrześcijanie, chrzcili się jako dorośli, którzy uwierzyli w Jezusa i było to znakiem więzi z nim, chrzczenie dzieci to herezja, mająca na celu indoktrynacje, aktualnie mam to gdzieś czy rodzic chrzci dziecko, bo może wpajać mu wartości jakie chce.¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@dr_zajac: Warunki chrztu

Po pierwsze – zanim ktoś zostanie ochrzczony, musi najpierw poznać i zrozumieć Ewangelię. „Wiara jest bowiem ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe” (Rz 10.17). Tylko ten, ,,kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony” (Mk 16.16).

Nowy Testament jasno i wyraźnie naucza więc, że chrzczono wyłącznie osoby świadome, czyli takie, które wcześniej słuchały i uwierzyły Dobrej Nowinie. Przykładem tego mogą zgromadzeni w dniu Pięćdziesiątnicy (Dz 2.37-41), dworzanin
  • Odpowiedz
@KiraQueen Fragment z Mateusza nie mówi, że najpierw musi być wyznanie wiary, a potem chrzest. Mówi, że muszą zaistnieć te dwa warunki. Rodzice zobowiązują się, że wychowają dziecko w wierze katolickiej.

To że Nowy Testament mówi tylko o takich osobach nie oznacz, że dzieci nie były chrzczone. Myślenie takie bierze się z zasady 'tylko pismo', którą kościół katolicki odrzuca, bo istnieje jeszcze coś takiego jak tradycja apostolska.

Chrzest dzieci sięga historią
  • Odpowiedz