Wpis z mikrobloga

  • 18
@BajerOp XDDDDD Sebuś spokojnie, państwa cywilizowane mają coś takiego jak wymiar sprawiedliwości ale pewnie na wosie o tym jeszcze nie miałeś XD

Co do drugiej części to Polska to nie USA.
  • Odpowiedz
  • 14
@BajerOp złapać bardzo dobrze, ale upublicznienia ich wizerunku i wszelkie "inne" wymierzanie sprawiedliwości jest moim zdaniem karygodne od tego powinna być policja, prokuratura i sądy
  • Odpowiedz
@baku112: to już z powództwa cywilnego

nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej pod wpływem strachu lub wzburzenia usprawiedliwionych okolicznościami zamachu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 87
@baku112: które nie działają, widział, że kradli, złapał na gorącym uczynku, i co? Biedaczki niech czekają na wyrok którego nie będzie bo akt nawet nie wpłynie bo prokurator uzna, że rzeczy nie były warte 400 więc to tylko wykroczenie, a furtka była otwarta więc nie włamanie. Widać, że za młody jesteś i nie miałeś doczynienia z niczym.

  • Odpowiedz
@baku112:

fajnie by było ale tak nie jest


art. 25 Kodeksu karnego § 2a „Nie podlega karze, kto przekracza granicę obrony koniecznej odpierając zamach polegający na wdarciu się do mieszkania, lokalu, domu albo przylegającego do nich ogrodzonego terenu lub odpierając zamach poprzedzony wdarciem się do tych miejsc, chyba że przekroczenie granic obrony koniecznej było rażące.”
  • Odpowiedz
@BajerOp argument typu "co Ty wiesz za młody jesteś" na poziomie zwłaszcza że nic o mnie nie wiesz ale to tu typowe...

Idąc Twoim tokiem myślenia żylibyśmy w anarchii
  • Odpowiedz
@baku112 działa o ile obrona jejst współmierna do ataku. Czyli jeśli ktoś atakuje pięściami to możesz się bronic pięściami, jeśli ktoś ma nóż to też możesz użyć noża,jeśli ma pistolet to jak najbardziej możesz strzelać itd. Natomiast jeśli zastrzelisz kogoś kto atakował golymi "ryncoma" no to już jest przegięcie i idziesz siedzieć.
  • Odpowiedz
@Agemaker: brednie totalne. Jeśli ktoś mnie zaatakuje pięściami to i tak mogę się bronić np. nożem bo ja nie muszę umieć się bić na gołe pięści i ryzykować #!$%@?. Nie powielaj mitu
  • Odpowiedz