Wpis z mikrobloga

Mirki co się #!$%@?ło... W nawiązaniu to tego wpisu https://www.wykop.pl/wpis/33654235 opowiem Wam ciąg dalszy jako że troszkę sytuacja się rozwinęła. A więc od początku. Po wydarzeniach z ostatniego wpisu poszedłem do adwokata złożyć wniosek o rozwód i wpłacić koszty sądowe itd. Pismo miało zostać wysłane do żony w ciągu tygodnia i miała dwa tygodnie na odpowiedź. Wynająłem dobrego adwokata, przekazałem mu dowody i dane osób które będą składać zeznania. Pismo poszło. Mniej więcej po 4-5 dniach moja żona dostała pismo a to co się potem #!$%@?ło to głowa mała... Przyszła do mnie do mieszkania z chęcią rozmowy o rozwodzie, była sama chciała tylko rozmowy więc ją wpuściłem do środka (nie jedźcie po mnie nie spodziewałem się tego co zrobi). Weszła i usiadła a ja zacząłem słuchać tego co ma do powiedzenia. Przerwałem jej gdy zaczęła próbować mnie przekonać do rozwodu bez winy... Wstała gwałtownie i chwyciła pierwsze co było pod ręką czyli mój laptop i rzuciła nim w złości przez otwarty balkon z drugiego piętra... Zanim zdążyłem ją chwycić i wyrzucić zdążyła #!$%@?ć jeszcze głośnik JBL co stał obok lapka na stole. Złapałem ją wyrzuciłem z mieszkania i wezwałem policję. Jako że oczywiście nie mieli nikogo wolnego w terenie kazali mi zrobić zdjęcia i przejechać złożyć zawiadomienie. Tak też zrobiłem. Laptop za 3k plus głośnik za 650 poszły się #!$%@?ć. Były to moje prywatne rzeczy nie wspólne. Nigdy nie spodziewałem się takiej furii i czynów że strony zawsze spokojnej dziewczyny jaką była moja była... Co teraz robić?
#logikarozowychpaskow #zdrada #policja ##!$%@?
Pobierz lecimykierwatutej - Mirki co się #!$%@?ło... W nawiązaniu to tego wpisu https://www.w...
źródło: comment_TK2PM1YFxMV1BYIvYTaBaJv4WaKmCawl.jpg
  • 67
@lecimy_kierwa_tutej: bardzo ładnie stary, teraz dzwoń do adwokata rob foty, gromadź dowody, zajdż po sąsiadach czy ktoryś coś widział, to będą świadkowie. Złóż zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przeciwko żonie (jest sprawcą).

Rozwód z jej winy masz w zasadzie w kieszeni. A i tak ci zapłaci za laptopa i głośnik ( ͡° ͜ʖ ͡°) no chyba, że jest totalnie splukana.
@Papilon: Jak jesteś prawnikiem to bait w tym wpisie powinieneś bez trudu rozpoznać. Skończyłem czytać po kilku zdaniach. @trapped wymieniła dość nieścisłości, czy po prostu przykładów braku znajomości procedury sądowej przez OP. "Wniosek" o rozwód wysyłany do żony zamiast do sądu, podlegający jeszcze opłacie sądowej? Spoko :) We wpisie nie ma ani jednego zdania o tym, że OP załatwia sprawę polubownie, wręcz przeciwnie. No i o jakim wezwaniu że 187 kpc
@Urashima: Praktyka pobierania opłat sądowych jeszcze przed wniesieniem pozwu jest popularną praktyką.
Tak samo jak spotkania w siedzibie kancelarii, gdzie mediuje się w istotnych sprawach z zakresu majątku. Zdrada zdradą, ale ktoś musi kredyty płacić oraz mieć gdzie mieszkać. Pismo OP mogło być wezwaniem / zaproszeniem do takich rozmów. Uważam, że to bardzo dobra i niekiedy perfekcyjna taktyka procesowa.
Częstym wybiegiem ze 187 jest wysłanie wezwania. Są może Ciebie wezwać do
@Papilon: Oczywiście, że nawet lepiej i sprawniej tak załatwiać sprawy, ale wydźwięk wpisu jest inny. W sumie to jak chciał załatwić polubownie mógł zagadać samemu, adwokata zaprosić dopiero na dogadanie szczegółów. Pobieranie kosztów sądowych od klienta kiedy nie ma jeszcze nawet decyzji, czy pójdzie w ogóle pozew to dla mnie dziwna praktyka. Nie stosuję tego i nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Klient nie ma pieniędzy do dyspozycji, ja też
Liczę czas od kiedy adwokat dał mi info że sąd przyjął pozew i wysłał papiery nie od czasu złożenia wniosku... Sorki za nieścisłość ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@lecimy_kierwa_tutej: Zważywszy, że historia zdarzyła się 2 tygodnie temu to faktycznie coś podejrzanie szybko ten sąd działa, ale znowu, nie takie rzeczy już widziałem. Pokaż kopię pozwu z zamazanymi danymi żeby rozwiać wątpliwości ( ͡º ͜ʖ͡º
daj na nią jakieś namiary bo się jeszcze ktoś inny ma niej przejedzie. A szkoda marnować komuś życia


@TheHamlet: nie gadaj, sam chcesz poruchać pewnie też.