Wpis z mikrobloga

Upał, 30 stopni w cieniu. Wyobraźcie sobie, siłownię okrętową, w której normalnie przez cały rok jest około 30 stopni, paliwo jest podgrzewane do 150*C i pracujące pompy i maszyny wydzielają dodatkowe ciepło. Przy takich temperaturach na dworze to w owej siłowni okrętowej jest nawet 50*C. I teraz jeden z największych silników elektrycznych zaczął trzeszczeć, nie ma rady, musimy robić łożyska, mamy nie więcej niż 6 godzin żeby się uporać. Praca ciężka jak cholera, ściągnięcie silnika który waży z 200kg, rozbrojenie, ciężka fizyczna i umysłowa, techniczna robota przy tych temperaturach, nie ma miejsca na pomyłkę, kto tego nie doświadczył nie jest w stanie sobie nawet wyobrazić. No 4,5 godziny, zrobione. Przełożony przynosi symboliczne 4 zimne piwka, Okocim nic ciekawego, powiedziałbym że wręcz nie lubię tego browaru. Wypiłem w życiu pewnie z 1000 piw, ale daję słowo, żadne jeszcze nigdy nie smakowało tak dobrze ( ͡ ͜ʖ ͡)

#statki #gownowpis #piwo
  • 18
@franaa: 50 stopni, dodatkowo hałas, smród, wibracje, brak dostępu do światła słonecznego, do tego na sobie szorstkie niewygodne drelichy :) Mimo to, ta praca ma w sobie coś fascynującego. Rodzi się męska więź, kiedy w sześciu daliście radę i znowu się udało, a było ciężko. Wszyscy brudni po łokcie i zalani potem do suchej nitki, ale w powietrzu czuć coś bardzo męskiego ( ͡º ͜ʖ͡º)
@hphp123 ze hfo to ja wiem, ale nigdy nie grzalem az do 150C, najwyzej co grzalem to do 143C i alarm na 145 ustawiony bo cSt bylyby za niskie, ale zazwyczaj te 138C wystarczy. A to i tak zelazy od specyfikacji paliwa, no w kazdym razie ja z takim jeszcze nie mialem nieprzyjemnosci pracowac.
@karolwlodawa: Też robię na statku i jak mnie wysyłają pod pokład gdzie jest niecały metr wysokości, i każą kable ciągnąć w takiej duchocie przez 10 godzin to nie jest ciekawie